Svatopluk Otava: Necítím se bezpečně

04.06.2019 11:07

..zameditoval si možná v posledních dnech nejeden český NATOfil, když motorizovaní husaři z Texasu, Oregonu, Floridy a dalších Spojených Států Amerických pohrkávali českými dálnicemi.

Svatopluk Otava: Necítím se bezpečně
Foto: archiv Svatopluka Otavy
Popisek: Svatopluk Otava

Na Východ, na Východ...!

Pro nepopíratelný „úspěch“ předchozích demonstrací síly si prostě Američané usmysleli ukázat Čechům jejich místo na území, kde má probíhat příští americko-muslimsko-germánské Drang nach Osten.

Dokonce i jinak povolná kolaborantská vláda České republiky se maličko vyděsila z počínání amerických harcovníků, docela očekávaně vybavených „znalostmi“ o naší zemi a nezdolnou supermoderní technikou.

Co se těch znalostí o středoevropských zemích týče, jsou dostatečně ilustrovány postřehy „vzdělaných“ amerických novinářů, jimž není zatěžko zaměňovat Českou republiku třeba za Čečnu. Tak se stalo při pronásledování čečenských teroristů, kteří zaútočili na Newyourský maraton.

A pokud jde o nepřekonatelnou americkou techniku, důvody kolapsů strašlivých Humwee či Strykerů jsou tajné. Těžko říci, zda se kazí převodovky, ostřikovače nebo autorádia, americké vehikly zkrátka odpadávají při průjezdu po rovné silnici nejen na Ťokově průsmyku (D 1), ale i na dalších českých i slovenských komunikacích.

Ale možná je všechno jinak. Třeba jde o strategický plán „spojeneckých“ odborníků. Zatímco Češi - „smějící se bestie“ - úsměvně debatí o neuvěřitelných schopnostech motorizovaných cowboys na internetu a též při cigárku v oficiálně nekuřáckých českých hospůdkách, generalita už vyhodnocuje, jak se jí podařilo ošálit Ruský generální štáb předstíranou neschopností americké armády při postupu vpřed.

Jsme ještě republika, nebo už pouhý tankodrom?

Ovšem nutno dodat, že že řádění cizí armády za bílého dne na českém území je vrcholem a dokladem arogance jak velitelů cizích vojsk, kteří si naši republiku jaksi „nastavili“ coby vhodný trenažér, tak i řiťolezectví české politické reprezentace, která má i na nejřeskutější přešlapy jen chlácholivá slova. Tedy – ne všichni, ale většina.

Pravda je, že i premiér Babiš nakonec po konzultacích s ministry Metnarem (obrana) a Mertlíkem (doprava) přikázal vyhnat dopravní aroganty ze silnic a nechat je po zásluze pokračovat až pod rouškou noci jako zloděje.

Pravda také je, že zatímco šéf naší armády Zorro Opata, jenž sliboval krvavou pomstu afghánským studentům, kteří ve své zemi zabili naše vojáky, tentokrát slíbil, že další přesuny budou lépe logisticky připraveny. Jeho předchůdce generál Šedivý však uvedl, že celá akce byla prostě jeden velký průšvih.

Mimochodem – je pozoruhodné, jak jsou naši profi vojáci jasnozřiví, když už jsou na penzi. S „čestnou“ výjimkou generála Petra Pavla. Ten již studií na Vojenské akademii Antonína Zápotockého snil o válce s Ruskem, jak se dnes zdá.

A v čempak bude spočívat ono „lepší logistické zabezpečení“? Že bychom světové stratégy jako první země světa obohatili například o Zákaz vyjíždění?

No, asi tak za měsíc se uvidí. To už prý bude NATO zase nacvičovat ústup z Ruska. A zase přes nás...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Černý mrak nad Auschwitz-Birkenau

21:37 Přemysl Votava: Černý mrak nad Auschwitz-Birkenau

Kráčíme Prahou a jen malé mosazné kostky v chodníku, nám připomínají naše židovské spoluobčany. Za n…