Thierry Meyssan/Voltairenet: Quincyho pakt chrání saúdského krále, nikoli prince

03.11.2018 11:34 | Zprávy

Panamci by to mohli ze své zkušenosti potvrdit. Američané zajali jejich generála Noriegu, a tak by nikdo neměl být překvapený osudem, který může potkat nástupce trůnu Saúdské Arábie korunního prince Mohammeda bin Salmána.

Thierry Meyssan/Voltairenet: Quincyho pakt chrání saúdského krále, nikoli prince
Foto: commons.wikimedia.org
Popisek: Muhammad bin Salmán

NOVÁ ZPRÁVA:

Saúdský korunní princ Mohammed bin Salmán měl v telefonickém rozhovoru s představiteli v Bílém domě uvést, že zavražděného novináře Džamála Chášukdžího považuje za nebezpečného islámistu. K ozhovoru mělo dojít ještě předtím, než Saúdská Arábie připustila, že novinář byl zabit.

Podle zprávy BBC, kterou citujeme, se mělo jednat o rozhovor s prezidentovým poradcem Jaredem Kouchnerem a poradcem pro bezpečnost Johnem Boltonem. Princ měl uvést, že Chášukdží byl členem muslimského bratrstva, nadnárodní islamistické organizace.

Telefonní hovor se konal 9. října, týden poté, kdy Khashoggi zmizel, a princ v rozhvoru měl také údajně vyzvat Bílý dům, aby zachoval americko-saúdskou alianci.

------

Přes sedmdesát let jsme nevnímali fakta a jen jsme konstatovali: Saúdská Arábie není stát jako ostatní. Je soukromým majetkem krále, a lidé, kteří tam žijí, nejsou nic víc než jeho poddanými. To je důvod, proč tato země je popisována jako léno rodiny Saúdů, jinými slovy ´Saúdská Arábie´.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Timur Barotov: Trumpova cla zasáhla Temu a Shein

12:26 Timur Barotov: Trumpova cla zasáhla Temu a Shein

Překotné změny v amerických clech zkomplikovaly podnikání čínským platformám jako je Temu nebo Shein…