Tomio Okamura: Exekutoři – státem posvěcená lichva

26.03.2012 13:46

Tak mě pan ministr spravedlnosti Pospíšil zase pobavil. Poté co se rozpoutala kampaň proti exekutorům přišel s řešením - exekutorům se sníží poplatky za vymáhání malých dluhů. Až by člověk zatleskal.

Tomio Okamura: Exekutoři – státem posvěcená lichva
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

Jenže to by nebyl pan ministr aby nebylo všechno trochu jinak. Návrh na snížení samozřejmě nevymyslel on, reagoval jen na návrhy, které loni podala předsedkyně legislativní rady vlády a které vycházely mimo jiné i z návrhů mého týmu, které jsem již vloni zveřejnil.

Pan ministr ovšem vymyslel řešení jak poplatky snížit a zároveň exekutorům neublížit. Snížení poplatků platí totiž jen v případě, když po uvalení exekuce na majetek včas do nějakého termínu dluh uhradíte.

Jenže tady se skrývá to geniální kouzlo - majetek máte obstavený - účty zablokované, nemovitosti zaplombované a s ničím nesmíte hnout a nic z toho nesmíte použít na úhradu svého dluhu.

A pokud neseženete jiné peníze a včas, pak platíte poplatky v nezměněné výši.

Exekutor se nažere a z kozy - tedy dlužníka - stejně nezůstane ani chlup.

Do sněmovny míří další novela zákona o exekucích z dílny poslance Filipa, která největší zlodějny řeší. Mimo jiné dlužník si bude moci najít na svůj majetek nejlepšího kupce a prodat ho sám a tak své dluhy zaplatit co nejvýhodněji. Zdánlivá maličkost ale jak vidíme, protlačit ji navzdory ministru spravedlnosti bude ještě dřina.

Dluhy se platit mají, o tom žádná, ale dnešnímu postavení exekutorů v naší zemi nemohu říci jinak než „státem posvěcená lichva“.

Tomio Okamura

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomio Okamura

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

16:22 Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Pokud dnes někdo kritizuje pracovníky z tehdejšího Prognostického ús…