Tomio Okamura: Exekutoři – státem posvěcená lichva

26.03.2012 13:46

Tak mě pan ministr spravedlnosti Pospíšil zase pobavil. Poté co se rozpoutala kampaň proti exekutorům přišel s řešením - exekutorům se sníží poplatky za vymáhání malých dluhů. Až by člověk zatleskal.

Tomio Okamura: Exekutoři – státem posvěcená lichva
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Jenže to by nebyl pan ministr aby nebylo všechno trochu jinak. Návrh na snížení samozřejmě nevymyslel on, reagoval jen na návrhy, které loni podala předsedkyně legislativní rady vlády a které vycházely mimo jiné i z návrhů mého týmu, které jsem již vloni zveřejnil.

Pan ministr ovšem vymyslel řešení jak poplatky snížit a zároveň exekutorům neublížit. Snížení poplatků platí totiž jen v případě, když po uvalení exekuce na majetek včas do nějakého termínu dluh uhradíte.

Jenže tady se skrývá to geniální kouzlo - majetek máte obstavený - účty zablokované, nemovitosti zaplombované a s ničím nesmíte hnout a nic z toho nesmíte použít na úhradu svého dluhu.

A pokud neseženete jiné peníze a včas, pak platíte poplatky v nezměněné výši.

Exekutor se nažere a z kozy - tedy dlužníka - stejně nezůstane ani chlup.

Do sněmovny míří další novela zákona o exekucích z dílny poslance Filipa, která největší zlodějny řeší. Mimo jiné dlužník si bude moci najít na svůj majetek nejlepšího kupce a prodat ho sám a tak své dluhy zaplatit co nejvýhodněji. Zdánlivá maličkost ale jak vidíme, protlačit ji navzdory ministru spravedlnosti bude ještě dřina.

Dluhy se platit mají, o tom žádná, ale dnešnímu postavení exekutorů v naší zemi nemohu říci jinak než „státem posvěcená lichva“.

Tomio Okamura

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomio Okamura
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Vítek: Vraťte mi penzi, žádá miliardář

22:31 Jan Vítek: Vraťte mi penzi, žádá miliardář

Nejde o lecjakého miliardáře a penzi. Jedná se o Christofa Blochera, jednoho z nebohatších Švýcarů, …