Václav Hošek: Omlouvám se za svatého Václava. Jeho voli umořili Němce metanem

15.07.2020 12:43

Je tomu již velmi dlouho, co jsem naposledy někoho odprošoval. Dnes jsou ovšem vyznání vin za hříchy prapraotců na denním pořádku a stávají se takříkajíc modlou nového věku. Není tedy od věci, abych i já tak učinil.

Václav Hošek: Omlouvám se za svatého Václava. Jeho voli umořili Němce metanem
Foto: Archiv Václava Hoška
Popisek: Václav Hošek

Dobrá, tedy. Omlouvám se v první řadě za praotce Čecha, jenž se sebestředností Slovanům vlastní obsadil toto území. Dále se omlouvám za kupce jménem Sámo, jenž vyhnal chudáky Avary a neumožnil jim kulturní vyžití na našem území. Dále bych se měl omluvit za věrozvěsty Cyrila a Metoděje, ovšem jejich úloha není ještě plně morálně zdecimována. Každopádně však má omluva míří na západ, a to proto, že svatý Václav poslal voly do Němec a přispěl tak k ekologické katastrofě u našich sousedů. Jak dnes totiž každé malé dítě ví, voli produkují metan a metan není naším ekologickým přítelem.

Proč jen vyhnali nebohé Turky?

My všichni bychom se pak měli celému světu omluvit za mistra Jana Husa, jenž, drže se své pravdy, nedokázal pochopit, že ta správná pravda má přijít z jiné strany a bláhově setrval ve svých představách až do své smrti v plamenech, rozštěpiv tak církev na dlouhá staletí. Osobně se pak omlouvám za všechny panovníky a vojevůdce, zrzavou liškou Zikmundem Lucemburským počínaje, za to, že vyhnali nebohé Turky ze střední Evropy. Dále se omlouvám za Ferdinanda d´Este, který se nechal zastřelit v Sarajevu a rozpoutal tak první světovou válku. Nebyl to sice Čech, leč v Čechách pobýval a jistě z toho na něm ulpělo mnoho nekalého. Pak ještě nezbyde než omluvit se za Edvarda Beneše, jenž, veden svou neústupností, tak dlouho se s Hitlerem hrdlil o Sudety, až německému vůdci nezbylo než násilím nás obsadit a posléze rozpoutat další válku. Za odsun obyvatelstva Sudet se již omluvili jiní, takže tuto kapitolu vynecháme. Také jsme se nikdy neomluvili za Pražské jaro, jímž jsme donutili spřátelené armády vtrhnout na naše území a zachránit nás před nepředloženými myšlenkami. Dodatečně děkuji našim bratrům za to, že nám zavčasu zašlápli těžkou botou naše vzpupné krky.

Nejvíc se provinil Cimrman

Nakonec se hluboce omlouvám za ten fakt, že Česko nikdy nevlastnilo kolonie v Africe a Asii a tak posléze neumožnilo obyvatelstvu těchto kolonií, aby se usadilo na našem území poté, kdy život v bývalých koloniích stal se pro ně nesnesitelným. A úplně na závěr se omlouvám za Járu Cimrmana, který, ač génius, nedokázal lidstvo nasměrovat jiným směrem, než kam směřuje právě nyní.

S hlubokou omluvou Václav Hošek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

21:37 Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

Byla porážka Pirátů v těchto volbách demokratická? A byla férová? A odpovídá počet jejich mandátů je…