Václav Klaus: Dnes jen drobnosti, anglicky se říká miscellaneous

12.08.2022 17:28 | Komentář
autor: PV

Je léto, všichni jsou u moře nebo na horách, i premiér Fiala se podle MfD koupe někde v Chorvatsku a čte si Nietzscheho. Snad v něm objeví něco optimistického. Dnes ráno publikovaný průzkum agentury Median o tom, jak by dopadly sněmovní volby, ho potěšit asi nemohl. Babišovo hnutí ANO posílilo a získalo by 30 % hlasů, zatímco ODS si mírně pohoršila a získala by jen polovinu – 15,5 %. Na Babišových mítincích se lidé perou (asi organizovaně), jak by vypadaly mítinky Fialovy?

Václav Klaus: Dnes jen drobnosti, anglicky se říká miscellaneous
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Před několika dny nás překvapilo, že Česká republika přijala – na hlavu, resp. vzhledem ke svému počtu obyvatel – nejvíce ukrajinských uprchlíků. Sdělují nám to média dostatečně jasně? Děláme to vědomě? Nedávno jsem byl v Německu a tam jsem z médií i z rozhovorů s lidmi nabyl dojmu, že uprchlíky z Ukrajiny přijímá jen Polsko a Německo. Přitom Německo – na hlavu – jen asi jednu pětinu toho, co my.

Ještě jedna statistika je zajímavá. Podle týdeníku Ekonom si zahraniční zájemci v první polovině letošního roku koupili 1311 českých firem (nevím však, jak velkých). Nejvíce firem – 329 – si u nás v době ukrajinské války koupili Ukrajinci. To je zajímavé. V době války a masové uprchlické vlny se tolik investuje právě z Ukrajiny? Je to, možná, v souladu s dojmem mnoha lidí u nás, že ukrajinští uprchlíci mají nesmírně kvalitní auta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Jakob byl položen dotaz

Rozpočet

Když teď tvrdíte, jak byste v rozpočtu dokázal ušetřit přes 60 miliard, můžete mě a myslím, že ne jen mě, vysvětlit, proč jste ty peníze neušetřili už v tom vámi navrhovaném rozpočtu? Jak vám to teď věřit? Kde jste najednou vzal ty úspory?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: „Humor“ na vysoké vládní úrovni, nebo obyčejné vyhrožování?

15:49 Jiří Halík: „Humor“ na vysoké vládní úrovni, nebo obyčejné vyhrožování?

„Zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku.“ Tak reagoval Švejk na zabití Ferdinanda v Sara…