Václav Klaus představil novou knihu Karanténa 2.0

04.01.2021 7:35

Václav Klaus představil 16. prosince 2020 na prostranství před sídlem Institutu Václava Klause na pražské Hanspaulce svoji novou publikaci Karanténa 2.0.

Václav Klaus představil novou knihu Karanténa 2.0
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Václav Klaus
reklama

Akci, která se s ohledem na nařízení vlády nemohla konat v budově IVK, i přes naléhavě se tvářící dlouhodobý apel vedení státu „zůstávejte doma“ navštívilo několik desítek odvážných hostů, kteří svojí osobní účastí pomohli vytvořit důstojnou i přátelskou atmosféru pro křest této důležité a aktuální knihy.

Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Dr. Jiří Weigl po úvodním přivítání hostů varoval, že epidemie koronaviru otevírá novou neblahou etapu v dějinách lidstva i naší země, která přináší významné omezování svobody.

Autor knihy a bývalý prezident České republiky Václav Klaus poté přítomným hostům ve zkratce představil obsah jednotlivých kapitol publikace Karanténa 2.0. Ve svém vystoupení konstatoval, že jsme se posunuli od nemoci covid k nebezpečné ideologii tzv. kovidismu, která je lidem podsouvána pomocí vědecky se tvářících, avšak na odhadech založených indexů typu PES či čísla R.

Vládu, která naši společnost již řadu měsíců svazuje nedůvěryhodnými restrikcemi s dramatickými dopady do všech oblastí jejího života, prezident podrobil ostré kritice za to, že se zbavuje zodpovědnosti a předává vážné politické rozhodování do rukou skupiny expertů, „kteří se sami vybrali k tomu, aby mluvili jménem lékařské obce a dalších odborníků.“

Václav Klaus se kromě nepřijatelnosti tzv. „expertokracie“ na dotazy přítomných novinářů vyjádřil rovněž k tomu, proč se nenechá očkovat, ale i o tom, jak bude trávit letošní Vánoce.

Převzato z webových stránek Institutu Václava Klause.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Rakouský Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch obětí nacismu

7:37 Richard Seemann: Rakouský Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch obětí nacismu

Rakouský Nejvyšší soud koncem týdne rozhodl ve prospěch přeživších holocaust v jejich sporu s časop…