Václav Kovalčík: Cenzura na Instagramu a Facebooku likviduje dobro

20.10.2021 12:52 | Komentář

S Instagramem mám nejen dobré zkušenosti, ale i velmi špatné. Ty špatné se mi stávají plíživě často. Naposledy 18. října 2021, kdy mě systém "obvinil", že prý mé fotky nevinných zahradních květin porušily smluvní podmínky, tak mi je Instagram zablokoval, dává mi to sprostě sežrat!

Václav Kovalčík: Cenzura na Instagramu a Facebooku likviduje dobro
Foto: pixabay.com
Popisek: Cenzura - ilustrační foto

Divné je, když člověk jako já nemůže mnohem intenzívněji šířit dobro ve svém životě dokonce pro miliony, miliardy lidí, pro příznivce nádherné přírody a druhové biodiverzity, kterou ještě máme v naší zemi i na Zemi. V uvedené záležitosti se neměří stejným metrem, pokud jsou pochybné celebrity sprostých a pokleslých významů systémem hromadně vyzdvihovány a davově podporovány. A tak usuzuji dle svého pohledu a názoru, že se svět skutečně řítí do ďáblovy řiti, jak praví známé a pravdivé rčení.

Fotky begónie, též fotografie Tricyrtis hirta v noci. Několik mi jich systém smazal. Ještě dříve mi to smazalo fotky Nerine, Nerine x Amarylis atd. Bohužel noční a denní snímky z dílny botanických obdivovatelů a pěstitelů nejsou rovněž systémem hromadně preferovány, jak kdy, ale vždycky mi to nahání husí kůži, jestli můj pokrokový snímek projde místní cenzurou. Nejsem schopen přesně posoudit, kolik lidí to sleduje - milióny, miliardy asi nikoliv, kdoví. Proto ten svět vypadá žalostně.

Vážení čtenáři, vážím si také píle a pracovitosti svých slušných přátel, mnohdy kolegů, konkurentů, pokud se skutečně šíří dobro v plném znění. Pokud se však šíří zlo, nenávist, zavádí cenzura na adresu slušného pokroku a krásna, tak je něco špatně.

Anketa

Je kancléř Mynář dobrý člověk?

41%
34%
hlasovalo: 24982 lidí

Vždycky jsem chtěl šířit dobro od narození do smrti, dokonce i po své smrti, a to všude, kde se dá. Proto publikuji hromadně na sociálních sítích, posílám do redakcí, sdílím své příspěvky ve skupinách též na Facebooku.

I Facebook mi zablokoval mnohdy možnost sdílet hromadně (co nejvíce) do skupin. A tak jest dobro potlačováno, zlo na světě z dílny západu hromadně podporováno opět systémem!

Jak z toho ven? Osvěta musí být v daných redakcích i společnosti, zlo třeba odstranit, dobro intenzívně podporovat. Také musí všude vítězit zdravý selský rozum, snaha o slušnou tradici, modernu, post-modernu atd.

Je z toho závislost? Jak kdy. Když je např. tma, anebo špatné počasí, tak se dá publikovat, šířit virtuálně dobro hromadným elektronickým způsobem. Za pěkného počasí hmatatelně třeba venku v přírodě, při péči o květiny a zvířata.

Problémy jsou, možná si je beru osobně až příliš, ale vadí mi směřování současného světa pod taktovkou západu. Vím, že jsou i někteří lidé stejně či podobně smýšlející jako já, ale vývoj "manažersky" směřuje celkově k úpadku společnosti reálného i virtuálního světa.

Možná to chce čas, neboť ten často mění pohledy a úsudky lidí v naší zemi i ve světě. Doufejme, že změní mnohem k lepšímu, a to napořád.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Petr Fiala jmenován novým premiérem

20:44 Jiří Paroubek: Petr Fiala jmenován novým premiérem

V současné době má Česko dva premiéry. Toho dosavadního, dosluhujícího Andreje Babiše s vládou a nov…