Programové prohlášení za stávající situace je sice žádoucí, ale není nezbytné. Vláda předchozí se spokojila s jakousi valírující většinou a s programem si těžkou hlavu nedělala. Proč taky; co nešlo silou, to prošlo ještě větší silou. S opozicí v takových případech netřeba jednat, a pokud opozice jednání navrhla, nedostalo se ve Sněmovně do programu jednání. Programové prohlášení bývá ohromujícím zásobníkem výraziva všeříkajícího a nicneříkajícího. Mezi základní stavební prvky náleží "je třeba", "nemůžeme, ale musíme", " nutně potřebujeme", a "vyvarujeme se".
V dalším programovém prohlášení kyne naděje na "očekáváme" a "budeme usilovat".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČRo , Souček , Rusnokova vláda
autor: rozhlas.cz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…