Vaše Věc: Ani úplně stejná, ani úplně odlišná

15. 2. 2017 15:47

Nová volební kampaň, to slibuje Francois Fillon. Otočit stránku je nezbytné, otočit stránku za záležitostí platů, která mohla zničit jeho kandidaturu a rovněž otočit stránku za primárkami poznamenanou slabostmi v organizaci a zmatku ohledně sociální bezpečnosti. Proto chce oživit vítězné tažení v primárkách a odrazit se k budoucnosti. Jelikož „nová kampaň“ je a musí být, tak jako ve snu francouzského básníka Verlaina „ani úplně stejná, ani úplně odlišná“.

Vaše Věc: Ani úplně stejná, ani úplně odlišná
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Francois Fillon

Bývalý premiér musí opustit přízračnou dvouměsíční sekvenci, která začala ihned po vítězství nad Alainem Juppé. To byla neobratnost vůči sociálnímu zabezpečení, která mu ubrala body v sondážích více nežli „Aféra paní Penelope“. Nedostatečná připravenost a nedostatek komunikace vedly ke špatným a nedostatečně vysvětleným krokům návrhu reformy. Tato první polemika byla jako „humus na druhou“. Program Francoise Fillona potřebuje podporu, nyní víc, než kdykoli jindy. Požádal Francouze o vstřícnost a podporu. „Napadají mě nové a silné myšlenky v programu, které Vás jistě osloví a proto jsem došel k závěru Vás požádat o podporu a o přízeň určenou mé rodině a dětem, kteří byli úplně vyvedeni z míry. A já Vám děkuji“. Ztráta kreditu kandidáta ohrožovala ztrátu kreditu jeho programu. Protiútok z minulého týdne umožnil F. Fillonovi vyhrát politický souboj. Jeho kandidatura je podporována blízkými spolupracovníky i širším okolím.

„Abych se vyhnul tomu, že na každé opatření nebo krok bude pohlíženo z hlediska platů, musíme ukázat, že reformy nejsou míněny tak, aby udělaly radost kandidátům, ale pro zlepšení kvality života Francouzů“. Uchránit projekt, to znamená ukázat, že nerozbíjí sociální model, ale zachovává jej, neatakuje zaměstnance, ale naopak brání jejich pracovní místa.

Nastíněním věty při jeho tiskové konferenci, tento boj právě začíná. „Musíš si najít své národní ministerstvo, své“, navrhnul centrista Jean Christophe Lagarde, jako by chtěl říci, že „nová kampaň, to jsou nové myšlenky, uchopení věcí, obrazná, strukturující nové debaty tak, jak to uměl Nicolas Sarkozy v roce 2007".

Francois Fillon uzavřel interní pravicovou debatu připomínajíc, že má v rukou legitimitu, ne instancí strany, ale milionů voličů primárek.

Je to výzva: změnit převod bez změny projektu.

„Nechci se dlouze vyjadřovat, jednoduše řeknu, že Francois Fillon pokračuje a já ho podporuji“, říká Alain Juppé, starosta Bordeaux.

(podle Le Figaro, ZP)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…