Vaše Věc: Česká národní banka uvažuje o zavedení záporných úroků?

09.04.2016 12:29 | Zprávy
autor: PV

Některé státy EU již zavedly zápornou úrokovou sazbu. Ale obecně by mělo platit, že záporná úroková sazba, respektive obecně snižování sazeb, je nástrojem k oživení ekonomiky. Přináší do ekonomiky levný úvěr?

Vaše Věc: Česká národní banka uvažuje o zavedení záporných úroků?
Foto: wikipedia
Popisek: Česká národní banka.

Za loňský rok činil hospodářský růst ČR 4,3 %. Letos se očekává růst HDP kolem 2.5 %. Co bude stát dělat, až dojde k hospodářskému poklesu? Jak vysoké nebo spíše nízké úroky pak ČNB zvolí?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Kdo opravdu řídí svět? Vždy je to cui bono a follow the money

12:26 Jiří Halík: Kdo opravdu řídí svět? Vždy je to cui bono a follow the money

Tedy komu je to ku prospěchu a sleduj tok peněz.