Pokud 54 % českých manažerů pokládá úplatky v podnikání za rozšířený a běžný jev, jen těžko se dá hovořit o tom, že boj proti korupci je v naší zemi úspěšný. A to přes všechny sliby současného ministra financí a místopředsedy vlády A. Babiše a dalších vládních činitelů.
Pokud se ČR chce vydat západoevropskou cestou, a nikoli cestou ukrajinskou (hůře než Ukrajina se v tomto žebříčku umístila už jen Brazílie, kde úplatkářství v podnikání vidí jako běžný jev 90 % manažerů), je nutné, aby se vedoucí představitelé této země přestali o korupci zajímat pouze jako o dobré téma na předvolební billboardy, a potírali ji i jinak než pomoci předvolebních hesel. Tento způsob boje, jak je vidět, proti korupci nijak zvlášť neúčinkuje. Zdá se, že síly setrvačnosti jsou v této oblasti velmi dlouhodobě působící.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV