Vaše Věc: Veto prezidenta na Babišův střet zájmů

20.12.2016 7:35

Podle očekávání vyslovil prezident Zeman veto na lex Babiš, který má zabránit dalšímu střetu zájmů A. Babiše ve vysoké politice.

Vaše Věc: Veto prezidenta na Babišův střet zájmů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Babiš by se kvůli lex Babiš musel vzdát vlastnictví mediálního domu MAFRA a řízení svého koncernu Agrofert, pokud by chtěl zůstat i po volbách ve vysoké ústavní funkci. Většina poslanecké sněmovny je zajedno, že s tímto Babišovým konfliktem zájmů je potřeba něco udělat. Proto lze očekávat, že veto prezidenta bude s největší pravděpodobností přehlasováno. Parlamentní politické strany se budou zkrátka chovat sebezáchovně.

Veto prezidenta je jen důkazem současných úzkých vazeb prezidenta a A. Babiše. Prezident Zeman má velký zájem Babišovi v této klíčové otázce vyhovět. Přestože například Babišův velký politický vzor D. Trump se po dobu svého prezidentství vzdá osobního řízení svých společností a svěří je nejbližším příbuzným. To, že to bude řešení poněkud pokrytecké, je zřejmé. Ale upřímně, představovat si, že by americký prezident byl schopen současně řídit jak svou zemi, tak jaksi ve "vedlejšáku" i své dosti firmy, je nerealistická.

Andrej Babiš by se v této otázce neměl snažit jít proti naprosté většině. I prezident Zeman ví, že dřív nebo později bude jeho veto s největší pravděpodobností přehlasováno, nejspíš ještě do konce tohoto roku.

Lex Babiš je správným řešením, když A. Babiš sám nepřišel na to, že se svým středem zájmů něco musí udělat…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…