Vladimír Burjánek: Štědrý den

23.12.2012 19:42

Plamínek poslední adventní svíčky, kterou zapálíte dnes, je bezprostřední předzvěstí toho dne, který zítra ráno přijde tiše a po špičkách, se vší tajemností, svátostí i nádherou, která k němu patří.

Vladimír Burjánek: Štědrý den
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adventní věnec

Téměř v každém z nás roste od dětství nějaké vánoční podobenství. Tu spojené s pečením vánoček a cukroví, tam s betlémem, koledami, zvyky i tradicemi. Takové hodnoty si pak neseme celým životem, dávno potom, kdy už čas zavře vrátka našeho dětství. A nejen v nás žijí natrvalo, neboťˇje předáváme dalším generacím. Možná právě v téhle chvíli nesete vánoční ozdoby, nebo stavíte teprve betlém, někdo vybírá vánoční stromeček, jiný balí poslední dárky či pilná hospodyně dochucuje bramborový salát. Všimli jste si už včera, jak jsou lidé svátečně naladěni, jak když vás potkávají, nechybí milý úsměv a upřímné podání ruky. To všechno umí vánoční čas. Naladit v nás ty lepší struny sounáležitosti, pospolitosti, rodinné vzájemnosti a pohody. Takový je i život, který ve své zázračné proměně nám každoročně naděluje onu zítřejší radost Stříbrná píšťalka vánoc nám za zvuků koled podává klíč k času štědrosti.

Zaznělo v pořadu Nedělní káva a Ohlédnutí přes rameno na ČRo Hradec Králové
Publikováno se souhlasem vydavatele.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rozhlas.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Babišova manažerská chyba?

12:21 Jiří Paroubek: Babišova manažerská chyba?

Andrej Babiš není zatížen nějakými ohledy na vnitrostranické počty, koalice krajů či funkcionářů ve…