Vladimír Pelc: Fejkování po česku aneb Mírumilovný sudetoněmecký landsmanšaft

07.05.2019 12:21

Lží o působení sudetolandsmanšaftů je kolem nás moc. Je to organizovaný ideologický nátlak. O něm se snažím průběžně informovat.

Vladimír Pelc: Fejkování po česku aneb Mírumilovný sudetoněmecký landsmanšaft
Foto: archiv redakce
Popisek: Sudetští Němci připraveni opustit Československo

Součástí takového masívního politického náporu jsou i drobnější fejky. Ty také jsou jedem, který fejkaři do veřejného prostoru vypouštějí. Nedávno jsem takový zaznamenal (ZDE). Pan Jiří Padevět, spisovatel, knihkupec, oceněný literárními cenami atp. v rozhovoru na Seznam.cz tvrdil, že prý sudetoněmecký landsmanšaft je dnes zájmovým sdružením bez jakýchkoliv majetkových požadavků vůči České republice.

Není tomu tak. Sudetoněmecké ani rakouské landsmanšafty se neexistujících tzv. majetkových nároků vůči naší zemi nevzdaly; stále se o ně derou – mají to i ve stanovách.

Nevím, zda p. J. Padevět rozhlašuje lež z neznalosti, zlého úmyslu či hlouposti (jiná další lidská vlastnost mě nenadá – snad ještě ziskuchtivost).

Sudetolandmanšafty nejsou žádné okrašlovací spolky s cílem „Za Česko krásnější“; jde o spolky s cílem „Plaťte nám“.

Jedno z výrazných zahraničněpolitických nebezpečí jsou majetkuchtivé sudetolandsmanšafty; výrazným politickým nebezpečím je jejich pátá kolona uvnitř republiky, u nás, v ČR.

Členové sudetolandsmanšaftů – potomci nacistů – nám přece nikdy neodpustí, že nám museli vyvraždit a vypálit Lidice, Ležáky…, že ano.

Je to demokracie?

Demonstrace pár tisíc občanů proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti ve vládě Andreje Babiše.

Politici říkají to je v pořádku, ať demonstrují, je projev demokracie. Opravdu? Je to projev demokracie? Uvedené demonstrace vypadají, alespoň pro mě, velmi podezřele: Občanským nezávislým sdružením byla svolána demonstrace nezávislých občanů k nezávislému svobodnému a spontánnímu protestu – a ti nezávislí svobodní, svobodně a spontánně protestující občané mají téměř všichni plakátky se stejným textem, drží stejné, stejnobarevné deštníky, nesou stejné transparenty se stejnými texty… Nezná se mi, že by takto vypadala spontánní demonstrace.

Když pražská kavárna podobně neorganizovala manifestační vystoupení proti prezidentu Miloši Zemanovi, a všichni neorganizovaní a spontánní demonstranti mávali stejnými červenými kartami, pak tehdy byla věc jasná: pořadatel seděl v Praze v ulici Na Tržišti (sídlo ambasády USA) a pár zaplacených darebáků s červenými kartami obtěžovalo na ulicích.

Myslím, že uvedené současné demonstrace opět spontánní nejsou, jsou organizované, financované (vytištění plakátů a vyrobení transparentů a deštníků něco stojí); teď jen musíme chvíli počkat, abychom se dověděli, kým a odkud.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…