Vladimír Pelc: Koho píseň zpíváš, toho chleba budeš jíst

12.03.2018 16:27 | Zprávy
autor: PV

Veřejnoprávní sdělovací prostředky jsou kritizovány. Za neseriózní obsah. Za neefektivní hospodaření. Na paškál je brána především Česká televize. V obojím. A tak se brání. Útokem.

Vladimír Pelc: Koho píseň zpíváš, toho chleba budeš jíst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vestibul ČT

Veřejnoprávní sdělovací prostředky objektivně neinformují; je to jasné každému člověku, který je sleduje. Odborně to o České televizi potvrdila nedávná vědecká univerzitní studie – vyplynulo z ní, že ČT je politicky závislá především na politické straně TOP09, a obecně na stranách pravicových.

Veřejnoprávní sdělovací prostředky jsou z hlediska hospodaření ekonomickou entitou unikátní – jejich hospodaření nikdo nekontroluje. Přitom tyto subjekty rozhodují o užití prostředků mnohdy vyšších, než ministerstva obhospodařující skutečně podstatné služby pro všechny občany, – a to bez jakékoliv kontroly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání takovým kontrolorem může být jen těžko: Především od vedení veřejnoprávních sdělovacích prostředků podrobné údaje o hospodaření, platbách za jednotlivé, pořady, úkony atd. zcela jistě nedostává, a dále členové uvedené rady nejsou k posuzování účetních a souvisejících záležitostí kvalifikováni. Veřejnoprávní sdělovací prostředky tak jsou kanálem na korupci. Kde není kontrola, tam je korupce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

EU

Že se EU snaží cenzurovat a šmírovat lidi na internetu s tím souhlasím a jsem ostře proti. Ale vy ještě tvrdíte, že EK zasahuje do voleb po celé Evropě. Jak přesně? A bylo tomu tak i u nás? Budete to prošetřovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: A co na to král?

12:16 Zdeněk Jemelík: A co na to král?

Časový souběh dějů, probíhajících daleko od sebe, může ovlivnit jejich zobrazení v lidských hlavách.…