Yekta Uzunoglu: Naše civilizace a islámský radikalizmus

31.10.2019 12:14 odp.

Abú Bakr Bagdádí (??? ??? ?????????; narozený 28. července 1971, vlastním jménem Ibrahím Awwád Ibrahím Alí al-Badrí, ??????? ???? ??????? ??? ??????), který stál od roku 2010 v čele Islámského státu, se stal 29. června 2014 prvním chalífou Islámského státu, ano prvním z dvanácti, kteří ho budou následovat! Před třemi dny všechna světová media se z úst amerického prezidenta směla dovědět, že nejhledanější a nejnebezpečnější terorista naší doby, chcípl.

Yekta Uzunoglu: Naše civilizace a islámský radikalizmus
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Doktor Yekta Uzunoglu, velký bojovník za práva Kurdů.

Ano, při důkladném studiu jeho biografie, jeho psychických předpokladů a studiu jeho rodokmenu lze říci, že se jednalo o nejnebezpečnější, nejbrutálnější zrůdu naší éry. Proč tyto zrůdy vznikly, proč je jim dovoleno páchat zrůdnosti těchto rozměrů, a kdy a kde je rozhodnuto, že už mají chcípnout, to nevíme, jen s pomocí znásilnění svých deduktivních schopností můžeme jenom něco tušit.. A to žijeme v tzv. demokracii a tzv. právních státech!

Za celý dlouhý život jsme těch her na úkor našich civilizačních hodnot viděli a prožili tolik, že jsou v nás brutálně zabity iluze o čisté a pro lidi vytvořené demokracii a právním systému. Vzpomínám si, jak v roce 1979 před americkými volbami, kde proti Jimmy Carterovi stál druhořadý hollywoodský herec Ronald Regan a Carter se snažil ještě těsně před volbami zachránit desítky amerických diplomatů z iránského zajetí. Jak se vysoce specializované americké vrtulníky s opět vysoce kvalitním americkým komandem, které mělo osvobodit americké diplomaty, “srazilo” ve vzduchu někde ještě v afghánském vzdušném prostoru a všichni „osvoboditelé“ zemřeli kdesi v poušti… A následně Carter volby pochopitelně prohrál a nastala nová éra, éra Ronalda Regana, která položila komunizmus. Zda tito američtí mládenci ve vrtulnících, kteří zemřeli, byly jen jedni z mnoha dalších, vyvolené oběti projektu ke zničení komunizmu, to nevíme a nikdy dovíme a ani dovědět nesmíme.

Jak se pracně důkladným studiem pro běžného občana téměř nedostupných informací dovídáme, na Abú Bakr Bagdádího byl již dvakrát připraven atentát ze strany USA, ale oba atentáty nějak nevyšly. Jakou vinu na tom mělo Turecko, to se zase můžeme opět jen za pomoci dedukce domýšlet…, i z té skutečnosti, že před nedávnem USA vyloučily Turecko z jednání či koordinace činnosti anti ISIS koalice. A to, že při likvidaci této zrůdy v lidské podobě, měli klíčovou úlohu Kurdové, je již jasné i z toho, jak před nedávnem samotný Trump osobně telefonoval s náčelníkem kurdských milicí na Rojavě… Turecko přitom právě tohoto náčelníka kurdských milicí označuje za teroristou a vydalo na něj červený bulletin, aby byl zadržen Interpolem při jeho cestě do USA, kam ho pozval Trump! A to, že Turecko od vzniku ISIS pomáhalo ISIS všemi prostředky, dnes není nikomu na světě tajemstvím. Novináři, kteří zveřejnili dokumenty i o dodávkách tureckých zbraní ISIS‘u – a to ti nejprominentnější novináři, které Turecko má – dnes buď jsou v německém exilu a nebo ve vězení, stejně jako soudci a státní zástupci, generálové, policisté, kteří se opovážili zastavit a kontrolovat jeden z mnoha konvojů plný zbraní určených ISIS jsou dnes v Turecku odsouzeni k 10 - 20 letům věznění…

Opět ti, kteří hráli klíčovou roli při likvidaci této zrůdné bytosti, byli Kurdové. Kurdové poskytli veškeré nutné a potřebné informace, které získali nejen od kurýra manželky této zrůdy, kterého zajali na svém území, odkud létalo osm amerických vrtulníků, dronů a stíhačů a sice v hlavním městě iráckého Kurdistánu Erbilu. Přitom nezapomeňme, že největší vojenská základna USA se nachází v tureckém Incirliku, který je od místa, kde se skrýval Bagdádí vzdušnou čarou 150 km daleko, ale Američané byli nuceni využít kurdský Erbil, který je od úkrytu Bagdádího nejméně 800 km daleko. Každý si umí představit to nebezpečí, ale i technickou složitost-náročnost operace z takové dálky!

Je nutné si položit oprávněnou otázku: k čemu je tedy Incirlik, když Američané nikdy nesměli použít tuto svou základnu, když pokaždé ji bytostně potřebovali, protože Turecko jim to prostě a jednoduše zakázalo?!

Nakonec je třeba si položit otázku: Jak je možné, že Turecko neinformovalo anti ISIS koalici, že se Bagdádí nachází v Idlibu, který prakticky kontroluje Turecko - ve světle i toho mála, co už víme, je jasné, že tato otázka je nadbytečná!

Když hlava tragédie 11.9.2001 Bin Ladin byl Američany v Pákistánu 2.5.2011 napaden a zabit, Obama slavnostně – hrdě sdělil světu, že je konec islámského terorismu. Ale ani ne o tři roky později už oficiálně vznikl ISIS v čele s daleko brutálnějším, zrůdnějším Bagdádím.

Můžeme si jenom přát, aby politici transatlantické civilizace přestali své občany obelhávat, že zabitím Bagdadiho - tak jak to učinili se zabitím Bin Ladina a ostatních - zachránili tuto civilizaci! Civilizaci, která se stane dřív či později kvůli zkáze a erozi politického systému a tím politiků obětí islámského radikalizmu!

Není tu sebemenší vůle bojovat proti islámskému radikalizmu, a to bojovat nejen důsledně, ale především – a to je nejdůležitější – ideologicky!

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Ukrajina hrozí Izraeli

21:37 Jan Urbach: Ukrajina hrozí Izraeli

Ukrajina vyhrožuje Izraeli „reciprocitou“ v souvislosti s jeho uprchlickou politikou, uvedl velvysl…