Zaměstnanci státního majetkového úřadu: Pane ministře, šikana je zde neúnosná

12. 11. 2015 13:15

Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) popisují šikanu, které se jim dostává od generální ředitelky Kateřiny Arajmu:

Zaměstnanci státního majetkového úřadu: Pane ministře, šikana je zde neúnosná
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Vážený pane ministře,
vážený pane náměstku,

když jste na počátku roku ustanovovali do funkce generální ředitelky Mgr. Ing. Kateřinu Arajmu, věřili jsme, že se ze situace, která ji potkala, poučila a dodrží sliby, které tehdy dala. To se ale nestalo a její řízení a chování k podřízeným je neúnosné. Protože na ÚZSVM se nedá normálně pracovat, obracíme se na Vás se žádostí o řešení.

Vedení ÚZSVM je koncepční jen zdánlivě. Generální ředitelka Arajmu dělá hlavně věci, kterými se snaží zalíbit Vám a svým vlivným známým z ČSSD. Její úkolování podřízených je chaotické, podávané informace neúplné, svá rozhodnutí často mění a není nijak neobvyklé, že zadává úkoly nereálné a nesplnitelné. Když se ukáží jako špatné, odpovědnost svaluje na jiné. Je běžné, že úkoly jsou v dodatečně vytvořených zápisech formulovány jinak, než jak byly zadány. Cizí jí nejsou výmysly a lži ani zesměšňování a pomlouvání podřízených. Své kritiky neúprosně likviduje.

Za jejího vedení již od ÚZSVM odešlo mnoho velmi kvalitních zaměstnanců a řada klíčových odborností je nyní obsazena lidmi, kteří o práci, kterou by měli dělat, nic nebo skoro nic nevědí. Protože další zkušení zaměstnanci svůj odchod zvažují a ti, kteří se tohoto kroku z existenčních důvodů neodváží, raději své názory neprojevují, je situace v ÚZSVM velmi špatná.

Ke generální ředitelce Arajmu je nutné také zmínit, že přestože se kategoricky distancuje od problémů minulosti, na ÚZSVM není žádným tajemstvím, že spolu s I. náměstkem Strouhalem je podepsaná pod řadou nevýhodných zakázek. A i když to teď popírá, tehdy ještě pod jménem Eyerová se velmi angažovala při zadávání zakázky na CRAB, v nákupech předražené výpočetní techniky, výměně oken na Ústředí a v řadě dalších. Je podepsaná i pod zakázkou na údržbu zeleně, kterou pro podezření na manipulaci s nabídkami musela letos předat k prověření Policii.

Doufáme, že se situací v ÚZSVM budete zabývat a o výsledcích nás budete na ÚZSVM otevřeně informovat.

S poděkováním zaměstnanci ÚZSVM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…