Nadržování mělo spočívat ve vypracování konceptu stížnosti ministryně pro porušení zákona a souvisejícího rozhodnutí o přerušení výkonu trestu do rozhodnutí Nejvyššího soudu.
Některé internetové servery pohotově vydaly krátce po skončení líčení zavádějící zprávu, která je vzorovou ukázkou ostudných praktik, uplatňovaných k matení veřejného mínění hlavně „velkými“ médii. Místem jejího zrodu je patrně ČTK, která by měla být představitelkou věrohodného a vyváženého zpravodajství. Jako příklad uvádím článek z Deníku .
Články nesou „senzační“ nadpis s nápadnou grafickou úpravou, sdělující čtenářům, že exministryně Daniela Kovářová zařídila propuštění na svobodu Rudolfa Tesárka, zloděje sedmdesáti čtyř milionů Kč. Nápadný nadpis působí dojmem určité, jasně formulované, věrohodné zprávy o hlavním poznatku ze soudního jednání. Přitahuje pozornost čtenářů, z nichž větší nebo menší část již dále nečte: zpráva o darebáctví bývalé ministryně je potěší a utkví jim v hlavách, v mnoha případech jednou provždy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
justice , Kovářová , Jemelík , Matula , Chrástecký
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…