Zdeněk Koudelka: Lež o Polsku v České televizi 2

29.07.2017 10:33

V České televizi i na její internetové stránce byla uvedena informace "Vláda premiérky Beaty Szydlové se pokusila prosadit téměř úplný zákaz potratů, což se jí nepodařilo." (Walesa Polákům: Svoboda spočívá v dělbě moci. Nedopusťte její narušení. ČT 24 a Ceskatelevize.cz 23. 7. 2017).

Zdeněk Koudelka: Lež o Polsku v České televizi 2
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Koudelka

Ovšem polská vláda Beaty Szydlové takový návrh zákona nepodala. Jednalo se o občanskou zákonodárnou iniciativu, kterou podepsalo skoro půl milionů polských občanů a polský parlament byl povinen takový návrh občanů projednat. V hlasování 6. 10. 2016 jej polský Sněm zamítl většinou hlasů, včetně většiny hlasů poslanců vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Pro zamítnutí hlasovalo 186 poslanců PiS včetně předsedy strany Jaroslawa Kaczynského, premiérky Beaty Szydlové a jejích ministrů. Před hlasováním Kaczynski a Szydlová vysvětlili, proč jsou proti zpřísnění zákazu potratů.

Jestliže někdo lže v tak jednoduše ověřitelné věci, nečekám od něj pravdivé informace v mnohem složitější oblasti jako je reforma správy soudů v Polsku. Bohužel vysílání lží musí platit obyvatelé Čech, Moravy a Slezska.

(autor je advokát a rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

16:22 Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Pokud dnes někdo kritizuje pracovníky z tehdejšího Prognostického ús…