Zdeněk Lanz: V zdravém těle zdravý duch, tak vzhůru do hor! Má to ale háček

23.01.2022 11:17 | Komentář

Sjezdovky jsou v plné parádě, lyžaři si užívají ideální podmínky, Středočeské lyžařské areály mají ideální podmínky pro lyžování, Na Lipně jsou naprosto ideální podmínky k lyžování. No, řekněte sami! Lze takovým lákadlům vůbec odolat?

Zdeněk Lanz: V zdravém těle zdravý duch, tak vzhůru do hor! Má to ale háček
Foto: Jaroslav Bukowski
Popisek: Lyžování, ilustrační foto

Kdo by si nechtěl po pracovním týdnu protáhnout tělo a nadýchat se čerstvého vzduchu? Kdo by nechtěl vzít na hory děti, které celý týden sedí často ve velmi špatně větraných učebnách a na chodbách mají nosit respirátory? A navíc se blíží pololetní a jarní prázdniny.

Vzato selským rozumem by to neměl být žádný problém. Řada tuzemských lyžařských areálu je dosažitelná i pro jednodenní lyžování. Celkový počet lyžařů v jednotlivých střediscích lze snadno omezit. Na vleku či na lanovce mohou jet pouze rodinní příslušníci, případně jeden lyžař samostatně. Ve frontě se bude dodržovat předepsaná vzdálenost, v krajním případě si na cestu nahoru lyžaři nasadí roušku. Jednodušší to snad ani už být nemůže.

Mnozí lidé mají ale smůlu. Jsou to ti, kteří se svobodně rozhodli, že nepodstoupí „očkování“ podmínečně schválenou látkou. Jsou to ti, kteří nemoc sice prodělali, ale od té doby jim již uplynula úředně stanovená doba. Na to, aby celý pracovní týden strávili v uzavřeném prostoru jim stačí dobrozdání jakéhosi ne příliš spolehlivého testu. Na sjezdovku však nemohou ani s testem snad o něco spolehlivějším.

„Očkování“ proti onemocnění způsobené koronavirem je svobodná volba každého jednoho člověka a nikdo by neměl nikoho za jeho rozhodnutí diskriminovat. To se ale v současné době bohužel děje.

Jen by mě zajímalo, zda si ti „šťastlivci“, když brousí kopec nějakým tím svým telemarkem, uvědomují, že se stali součástí jakési neférové hry mocných.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřich Berounský: Služebníci soukromého sektoru na ministerstvu dopravy mají rádi dobrodružství

9:01 Jindřich Berounský: Služebníci soukromého sektoru na ministerstvu dopravy mají rádi dobrodružství

Na Ministerstvu dopravy se odvíjí zajímavá fraška „výběru dopravce“ pro rychlíkovou linku R27 Olomou…