Zeman a Nacher: Frau Erste, její udřená dcera a vyčerpané České pole

12.08.2014 16:15 | Zprávy

Klára Pačesová z České spořitelny přišla v časopise Bankovnictví s nevšedním článkem, na který nelze nereagovat. Na příkladu hodných, a dodejme nezodpovědných prarodičů a zodpovědných rodičů, srovnává malé, nízkonákladové banky s bankami velkými, nechce se nám v tomto kontextu používat vysokonákladovými. Obsahem vlastně bylo sdělení, že pokud banka nevybírá poplatky, tak se chová nezodpovědně nejen sama k sobě, ale i ke svým klientům a dokonce k celému bankovnímu sektoru.

Zeman a Nacher: Frau Erste, její udřená dcera a vyčerpané České pole
Foto: Hans Štembera
Popisek: Trezor, ilustrační foto

Jak je to s rodiči a prarodiči?

Principem přirovnání bylo, že zatímco prarodič (rozuměj – nízkonákladová banka) je vůči dítěti nezodpovědný a vše dítěti (rozuměj – bankovnímu klientovi) dovolí, tak rodič (rozuměj – klasická, velká banka, což je především Česká spořitelna) je přísný, zodpovědný a nebojí se na dítě zvýšit hlas, pořádně jej vychovat. Vše pro jeho dobro.

Ponechme stranou trefnost či přiměřenost tohoto přirovnání a od paní Pačesové si způsob přirovnání vypůjčíme. Trochu jiným úhlem pohledu náhle zjistíme, že přirovnání je nejednoznačné a může se paní Pačesové vrátit jako bumerang ve smyslu a formě, který zcela určitě při psaní svého článku či vymýšlení pointy nepředpokládala.

Matka a její dcera

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Nevídaná hysterie vládních politiků a provládních médií

15:57 Jiří Paroubek: Nevídaná hysterie vládních politiků a provládních médií

Na území východního Polska proniklo několik dronů, jejichž původ není zatím tak úplně jasný.