Znojmo: V Načeraticích mají nové hřiště, na Pražské úsek cyklostezky. Pracuje se i na dalších projektech

4. 10. 2020 19:08

Díky participativnímu rozpočtování ve Znojmě se zrealizovala již řada projektů. Jejich přehled najdete nejen na www.tvorimeznojmo.cz, ale i na Facebooku, kde jsou ke každému hotovému projektu natáčena videa. Aktuálně se pracuje na vítězných návrzích jak z prvního, tak i z druhého ročníku Tvoříme Znojmo.

Znojmo: V Načeraticích mají nové hřiště, na Pražské úsek cyklostezky. Pracuje se i na dalších projektech
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Své realizace se dočkal projekt z prvního ročníku Cyklostezka Pražská, jejíž vyhotovení se z důvodu zdlouhavých administrativních procesů přesunulo až na letošní rok. V rámci projektu naplánoval navrhovatel Kamil Švaříček nový úsek cyklostezky po ulici Pražská, mezi křižovatkami s ulicemi Hradišťská a Prokopa Holého. Po všech procesech a zpracování projektové dokumentace se v červenci začalo s budováním a úsek už plně využívají cyklisté.

Anketa

Kdo je skutečným vítězem krajských voleb?

95%
2%
2%
hlasovalo: 10898 lidí

K nepoznání se díky aktivitě navrhovatele Miroslava Fojtáška změnila sportovní plocha v Načeraticích, která se nachází u hlavního tahu, který vede obcí. Jeho projekt Revitalizace sportovní plochy hřiště vč. doplnění herních prvků (Načeratice) navrhoval výměnu původního povrchu z prosívky za umělý travnatý koberec s vyznačením hrací plochy pro volejbal, nohejbal či tenis. Hřiště také dostalo dva nové basketbalové koše, dvě branky na malý fotbal a nové oplocení.

Nový povrch dostane i hrací plocha v městské části Kasárna. Tam si ale navrhovatelé projektu Víceúčelové hřiště Kasárna přáli pevný asfaltový povrch. Renovace hřiště také zahrnuje zabudování sloupů pro volejbal, nohejbal, tenis a branky na fotbal. Firma tu zahájila práce v září.

Brzy se rozjede rovněž realizace projektu Vyhlídka v parku nad Louckým klášterem. V plánu je opravit vzhled vyhlídky i její bezprostřední okolí. Další projekt, který je ve fázi realizace, je Život v trávě. Firma již pracuje na vyhotovení 5 dřevěných soch – brouků. O vhodném umístění soch se jedná.

Realizaci svého návrhu vyhlíží i navrhovatelka vítězného projektu z prvního ročníku Tvoříme Znojmo s názvem Telefonní budka od Maxima Velčovského. Socha bude vymodelovaná do tvaru několika na sobě postavených telefonních budek a umístí ji při vstupu z náměstí Republiky do městské památkové rezervace naproti moderní galerii umění GaP/ Galerie a Prostor. Aktuálně je socha ve výrobě a instalovat by se měla do konce roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Ještěže má Blatný to ministrování jako koníčka a neplatíme ho z našich daní

13:15 Miroslav Macek: Ještěže má Blatný to ministrování jako koníčka a neplatíme ho z našich daní

Pondělní glosy Miroslava Macka