Fajmon: Dva a půl měsíce ve vazbě je dostatečný trest za pochybení dvou Čechů v Řecku

26.11.2012 8:50 | Zprávy
autor: ODS

Čeští europoslanci za ODS se v dopise adresovaném řeckému prezidentovi Karolosu Papouliasovi i všem řeckým europoslancům přimluvili za omilostnění dvou českých občanů, kteří byli 9. září zatčeni na ostrově Limnos a obviněni ze špionáže.

Fajmon: Dva a půl měsíce ve vazbě je dostatečný trest za pochybení dvou Čechů v Řecku
Foto: ODS
Popisek: Europoslanec Hynek Fajmon

"Pokud došlo z jejich strany k porušení zákazu fotografování, určitě to nebylo s úmyslem sbírání špionážních informací a poškození řecké národní bezpečnosti. Oba obvinění si pravděpodobně neuvědomili důležitost a citlivost ochrany vojenských objektů v této oblasti, protože žijí ve střední Evropě, kde je přístup k této problematice poněkud benevolentnější," stojí mimo jiné v dopise.

"Řecko je demokratickou zemí a my nezpochybňujeme jeho právní systém," říká europoslanec Hynek Fajmon, jeden z iniciátorů dopisu. "Podle informací, které máme k dispozici, ovšem nic nenasvědčuje tomu, že by se naši občané dopustili špionáže. Ve vazbě jsou navíc už dva a půl měsíce, což považujeme za dostatečný trest za jejich pochybení. Proto se obracíme na jednak na řeckého prezidenta s žádostí o zastavení trestního stíhání, jednak na řecké kolegy v Evropském parlamentu s prosbou o podporu této žádosti. A pochopitelně doufáme, že se podaří dostat oba zadržené na Vánoce domů."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM: Stát dobrovolně likviduje strategické bohatství v hodnotě bilionů korun

6:03 KSČM: Stát dobrovolně likviduje strategické bohatství v hodnotě bilionů korun

KSČM považuje ukončení těžby černého uhlí v České republice a plánované zatopení dolů za zásadní str…