Gazdík: Jiří Čunek potvrdil naše podezření o korupci u tzv. holešovské zóny

19.09.2012 20:16

Ve včerejší televizní debatě Otázky Václava Moravce Speciál ze Zlínského kraje senátor Jiří Čunek oznámil, že při schvalování výstavby tzv. holešovské zóny „byl podveden“ a výslovně uvedl, že „tato zóna jeví známky korupce, protože tu zónu koupil soukromý investor za dvacet jedna milionů a kraj ji od něj koupil za šest set milionů korun.“

Gazdík: Jiří Čunek potvrdil naše podezření o korupci u tzv. holešovské zóny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Vzhledem k tomu, že KDU- ČSL byla a je součástí krajské koalice, vyjádření lídra této koaliční strany je nesmírně závažné. Jiří Čunek také ukázal na kameru, že vlastní průkazné materiály.

Starostové a TOP 09 pro Zlínský kraj proto vyzývají Jiřího Čunka, aby tyto materiály zveřejnil a předal orgánům činným v trestním řízení. Starostové a TOP 09 rovněž vyjadřují podporu Jiřímu Čunkovi a nabízí součinnost ve snaze rozkrýt tento zločinný podvod na daňových poplatnících nejen ze Zlínského kraje. Politickou odpovědnost za tento tunel do veřejných rozpočtů nesou představitelé koalice ODS a ČSSD, ledaže také i oni potvrdí, že byli podvedeni.

Vyjádření Jiřího Čunka potvrzuje totiž podezření opozičního hnutí Starostů a nezávislých ve Zlínském kraji, že byl projekt jednak předražen, jelikož náklady z veřejných prostředků dosáhly dosud 1,6 miliardy korun, přičemž při počtu sedmdesáti pěti vytvořených pracovních míst náklady na jedno místo přesahují 21 milionů korun. Jednak že byl projekt krajně nestandardní a podezřelý od samého počátku, protože byla zóna budována na zdrojích pitné vody bez adekvátních posudků a kraj vykoupil zónu od zadlužené firmy i s tím, že koupil samotnou firmu.

Dnešního dne jsem učinil podnět státnímu zastupitelství ve Zlíně, aby v dané věci konalo.
Petr Gazdík
lídr kandidátky Starostové a TOP 09 pro Zlínský kraj

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Komunikační asistent pomůže s řešením základních problémů

16:52 Ministr Hamáček: Komunikační asistent pomůže s řešením základních problémů

Ministerstvo vnitra zveřejnilo novou podobu rozcestníku online služeb státu gov.cz. Současně spustil…