Koskuba (ČSSD): Holt když dva dělají totéž, není to totéž

25.10.2012 14:27 | Zprávy
autor: PSP ČR

Projev na 47. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 10. 2012

Koskuba (ČSSD): Holt když dva dělají totéž, není to totéž
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ČSSD Jiří Koskuba

Děkuji, paní předsedkyně. Dámy a pánové, je to tématika vysloveně medicínská a asi by byla ostuda, kdybychom jakožto zástupci opozice zde neřekli své. Já chci poděkovat pnu ministrovi prostřednictvím paní předsedající za to, že zde byl tento zákon předložen, protože dochází ke kuriózní situaci, kdy kupříkladu já jako profesionální lékař naprosto musím souhlasit s panem zpravodajem, který prakticky ve svém poměrně kritickém vystoupení shrnul přibližně vše, co i já ve výhradách k tomuto návrhu zákona cítím.

Přiznám se, že ve vystoupení jednotlivých zvláště vládních poslanců bych vždy našel body, pro které bych zvedl ruku. Stává se to málokdy, že se opozice s druhou stranou takto shodne. To je první poznámka.

Druhá poznámka. Dámy a pánové, často jsme zde předložili jakožto opozice určité zákonné normy, které jste nám promptně, byť byly svým způsobem apolitické, hodili na hlavu. Byl bych rád, abychom si přiznali, že nastává situace, kdy i uvnitř vlády je předložena zákonná norma, proti které je vyslovena řada, a z mého pohledu - omlouvám se prostřednictvím paní předsedající panu ministrovi - vážných a věcných výhrad, a přesto zde nezazní, že tato vládní novela bude stažena.

Všichni hovoříte o tom, že bude posunuta do druhého čtení, aby ji vlastně zdravotní výbor a jiní přepracovali. Holt když dva dělají totéž, není to totéž a závidím Ministerstvu zdravotnictví, že si může tento luxusní postup dovolit, kdy je něco předloženo a jiní to dodělají. A tam se asi shodneme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…