Koskuba: Důsledky Hegerovy vlády nad zdravotnictvím budou katastrofické

10.07.2012 11:35

Odpověď na dotaz čtenáře: Lékařský odborový klub v čele se svým předákem Martinem Engelem tvrdí, že jednání s vládou nikam nevedla, a proto musí přistoupit k tvrdým protestním akcím. Čeští lékaři tak podle něho chystají další akci a tentokrát ve spolupráci s kolegy ze zemí Visegrádské čtyřky a hromadné výpovědi budou podávat koordinovaně s nimi. Co si o tom myslíte? Nemyslíte si, že jde o nehoráznost? Vždyť už nedávno (aspoň do určité míry) byly jejich požadavky vyslyšeny. Všichni si musí utahovat opasky a doktoři jen zneužívají svého postavení.

Koskuba: Důsledky Hegerovy vlády nad zdravotnictvím budou katastrofické
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ČSSD Jiří Koskuba
reklama

Vážený pane, já nejsem ministrem zdravotnictví ČR. Opravdu nevím, jaká další jednání se vedla a jak vůbec vypadala. Rovněž mi není znám obsah možných dohod mezi lékařskými odbory Visegrádské čtyřky.

Vím však ze své praxe, že zvláště mladí lékaři nemají začátky své profese vůbec lehké. Jak po stránce finanční (a to i v těch případech, kde sliby ministra Hegera byly alespoň částečně naplněny), tak zvláště po stránce povinného postgraduálního vzdělávání.

S veškerou úctou, ukažte mi jinou podobnou profesi s povinným univerzitním vzděláním a rovnou doktorátem, kde je Vám zákonem předepsáno dalších 6 let po promoci po již proběhlém minimálně 6ti letém studiu být znovu "studentíkem" běhajícím po různých tzv. kolečkách. A mnohdy naprosto zbytečných! Do atestace pak (cca v 31-32 letech věku) s velmi nízkým mzdovým ohodnocením. Možná Vás tímto pochopením pro mladé lékaře rozčílím, ale v mnohém jim rozumím. Jsem stále přece "jen" jedním z nich. Sliby se mají plnit. Navíc zdravotnictví není přímou součástí státního rozpočtu. Nu a že si i pan ministr odmával zvýšení DPH, které právě nyní i tento rezort huntuje? To je jeho problém, jeho zodpovědnost. Věřte mi, prosím, že sice vystupuje velice slušně, ale důsledky jeho vlády ve zdravotnickému rezortu budou katastrofické, a to jak pro zdravotníky, tak  i nemocné. To není pouhý opoziční výpad. To je má věštba.

Stejně  tak lituji a mám pochopení pro např. řadové hasiče, policisty, učitele, seniory aj. Nejsem slepý k dopadům hloupých účetních škrtů, jak to sama tato vláda sebekriticky přiznala. Budu šťasten, přesvědčí-li Vás před příštími volbami ti moji "socani" stručnými a jasnými argumenty, ale i pak hlavně a jedině činy, že oni to zvládnou lépe.

Přeji Vám pevné zdraví.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Koskuba - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Testování dětí a jejich následné povinné očkování „vakcínami“?

11:01 Pošarová (SPD): Testování dětí a jejich následné povinné očkování „vakcínami“?

Dejme dětem svobodu dýchat, a v souladu s našimi zákony a ústavou možnost bez podmínek se vzdělávat.