Kozák (ČSSD): Památky mají prý málo návštěvníků

28.07.2012 18:07 | Zprávy

Hrady a zámky si stěžují, že mají stále méně návštěvníků.

Kozák (ČSSD): Památky mají prý málo návštěvníků
Foto: tan
Popisek: Kandidát na senátora Rudolf Kozák (ČSSD)

Je to jistě škoda, zvláště když v Evropě patříme k zemím s největším počtem historických památek a mnohé jsou skutečnými světovými unikáty. Jenže je-li léto jako to současné, pak se nelze divit, že lidé jedou raději k vodě. Problém ovšem vidím hlavně v tom, že většina našich rodin si musí důkladně spočítat, zda pojede do zoo, na koupaliště nebo navštíví nějaký zámek. Vstupné totiž neustále roste a dnes je na úrovni luxusního zboží. Jestliže pak jako rodič uvažuji o tom, co bude pro mé děti větším zdrojem zábavy, chtě nechtě z toho souboje nevyjdou hrady a zámky nijak vítězně. O prázdninách se obvykle snažíme více vycházet dětem vstříc. A i když to milovníky historie může zamrzet, procházky po hradech nejsou právě tou zábavou, kterou by děti nadšeně vyhledávaly. Chtějí-li majitelé, potažmo správci našich památek, přilákat více návštěvníků, mají tak vlastně jen dvě možnosti: Buď zvolí vstupné, které si i průměrný pracující bude moci dovolit, nebo budou muset nabídnout atraktivní program, stejně jako to dělají jiná zařízení. Šikovných lidí, kteří by dokázali památky oživit, je u nás dostatek. Takže stačí jen nestěžovat si na nezájem a nekulturnost obyvatel Česka a začít něco podnikat.

Ing. Rudolf Kozák, kandidát do Senátu Parlamentu ČR za ČSSD

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.