MŽP: Rada ministrů ŽP uctila památku Václava Havla

19.12.2011 14:41

V Bruselu se na svém pravidelném zasedání sešli ministři životního prostředí Evropské unie. Polský ministr Marcin Korolec jako předseda Rady nechal na úvod jednání minutou ticha vzpomenout památku Václava Havla.

MŽP: Rada ministrů ŽP uctila památku Václava Havla
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa
reklama

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa měl na úvod zasedání krátký projev, ve kterém zmínil hlavní atributy Havlova života. Jménem české vlády a českých občanů také svým kolegům poděkoval za projevy úcty.

Ministr měl dále v Bruselu před zasedáním Rady bilaterální schůzku se svým polským protějškem Marcinem Korolcem. Jednali spolu o klimatu a výstupech z Durbanské konference. Ministři se také dohodli na dalším vzájemném setkání, které by se mělo uskutečnit v druhé polovině ledna, kdy chtějí dále diskutovat aktuální body česko-polské spolupráce a společné priority.

Ministr Tomáš Chalupa v Bruselu dále jednal se skotským ministrem Stewartem Stevensonem, se kterým diskutoval otázky klimatu, energetiky a obnovitelných zdrojů energie. Skotský ministr pak ministra Chalupu seznámil s aktivitami, které Skotsko vyvíjí v souvislosti se změnou klimatu. Ministři se dohodli, že si budou dále vyměňovat své zkušenosti ohledně úspěšných energetických projektů.

O přípravách na dánské předsednictví a dánských aktivitách v oblasti energetiky a o energetické soběstačnosti hovořil následně ministr Chalupa také se svým dánským protějškem Martinem Lidegaardem.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo životního prostředí
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Praha hází podnikatelům v hlavním městě záchranné lano

11:49 Pospíšil (TOP 09): Praha hází podnikatelům v hlavním městě záchranné lano

Předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil představí dnes koaličním partnerům na pražském magistrátu plán…