Mana (ČSSD): Křeččí logika

05.09.2012 7:36 | Zprávy

“Můj pohled je standardní”, řekl v pondělí večer v pořadu “Ozvěny dne” na stanici Čro1 – Radiožurnál poslanec Stanislav Křeček v rozhovoru na téma jednání Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny o vydání poslance Davida Ratha.

Mana (ČSSD): Křeččí logika
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

“Můj pohled je standardní”, řekl v pondělí večer v pořadu “Ozvěny dne” na stanici Čro1 – Radiožurnál poslanec Stanislav Křeček v rozhovoru na téma jednání Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny o vydání poslance Davida Ratha k dalšímu trestnímu stíhání, tentokrát ve věci manipulace veřejných zakázek v několika nemocnicích ve Středočeském kraji. Doktor práv a poslanec Stanislav Křeček v tomto rozhovoru předvedl ukázkové pojetí “křeččí logiky”, kdy v jedné větě konstatuje, že policie předložila členům výboru “čtyři šanony, ve kterých je všechno možné, jenom ne věci, o kterých se mělo rozhodnout”, a hned nato konstatuje, že “to samozřejmě nemohlo zabránit, abychom Davida Ratha nevydali, protože v této fázi řízení nemůžeme neumožnit policii, aby pokračovala ve vyšetřování”.

Nechejme stranou skutečnost, že se jedná o Davida Ratha, zabývejme se pouze logikou a myšlenkovým procesem jednoho ze členů Mandátového a imunitního výboru. Pan poslanec Křeček nám včera prakticky předvedl, že policie může v současné době předložit při žádosti o vydání poslance nebo senátora doslova cokoliv, co vůbec nesouvisí s předmětem vyšetřování konkrétní kauzy, a Mandátový a imunitní výbor přesto vydání poslance doporučí.

S vědomím této skutečnosti mne napadá několik otázek. Jedná se obyčejnou poslaneckou hloupost nebo o obyčejný poslanecký strach říct veřejně policii, že rozhodovat se má jenom na základě souvisejících a dobře připravených podkladů? Nebo máme v této “křeččí logice” hledat něco úplně jiného, standardního?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stanovení věkové hranice pro prodej energetických …