Milata (KSČM): Ne zápisnému letos i napřesrok

04.09.2012 4:31

Plány ministerstva školství, a potažmo celé vlády, se zápisným na vysokých školách, a to i v dalším školním roce, je třeba jednoznačně odmítnout.

Milata (KSČM): Ne zápisnému letos i napřesrok
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Považuji tuto hru s falešným školným za velmi neupřímnou, zejména ve světle toho, že v letošním volebním roce se to »jakoby nestihlo« a v dalším roce, kdy nejsou žádné volby, chce vláda přenést tíhu své odpovědnosti bez ohledu na sociální dopady na hlavy studentů. Je smutné, že vláda tak chce učinit v nevolebním roce při vědomí toho, že prvovoliči jí to hned tak nespočítají.

Jsem přesvědčen, že o pokračování studenta ve studiu na vysoké škole má rozhodovat obsah jeho mozku, schopnosti a poctivost při studiu, a ne kolik si vydělal na letní brigádě, nebo kolik vydělávají jeho rodiče. Již dnes jsou rodiny studentů zatěžovány nejrůznějšími výdaji a případný přivýdělek slouží právě k osamostatnění nás, mladých lidí, od rodin a k získávání větší zodpovědnosti. Zápisné uvalí další nepřímou daň na rodiny studentů a ztíží pokračování ve studiu těm, kdož mají schopnosti v hlavě, ale málo peněz v kapse.
 
Navrhované zápisné nepřinese větší efekt ani vysokým školám. Už řadu let vypadávající státní finance zápisné sotva dorovná a v rozpočtu vysokých škol možná někde bude vítaným drobným přilepšením. V celkovém součtu povede však k dalšímu snížení státní zainteresovanosti k zajištění fungujících a kvalitních vysokých škol.

Zdeněk Milata, předseda Komise mládeže ÚV KSČM

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kscm.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Krajská škola navazuje na učňovské tradice

4:33 Berdychová: Krajská škola navazuje na učňovské tradice

Královéhradecký kraj dokončil modernizaci dílenského areálu Střední průmyslové školy, střední odborn…