Mladí lidovci: Jsme alternativou pro mladé konzervativní voliče

07.09.2010 10:10

MKD budou mít poprvé v historii svou kandidátku do zastupitelstva.

Mladí lidovci: Jsme alternativou pro mladé konzervativní voliče
reklama

Mladí křesťanští demokraté (MKD) v Jihomoravském kraji se rozhodli pro nezvyklý krok. Poprvé v historii této mládežnické organizace postaví svou vlastní kandidátku do komunálních voleb. V obci Dolní Bojanovice v okrese Hodonín tak vedle KDU-ČSL postaví kandidáty také její mládežnická organizace.

"K tomuto kroku jsme se rozhodli přistoupit po konzultaci s představiteli místní KDU-ČSL. KDU-ČSL zde s železnou pravidelností volby vyhrávala, nicméně je zde stále, zejména mezi mladými lidmi řada konzervativních voličů, kteří v minulosti dávali přednost jiným subjektům či k volbám vůbec nechodili. Právě této cílové skupině bychom rádi nabídli alternativu", říká předseda MKD Jihomoravského kraje Petr Jurčík.

Lídrem kandidátky je třiadvacetiletý Jan Zugar pracující jako referent evropských projektů, který je současně krajským místopředsedou Mladých křesťanských demokratů a členem KDU-ČSL. Dvojkou na kandidátce je pak Michael Purmenský v MKD zastávající funkci člena Revizní komise MKD.

"Jen v naší obci je více než 40 členů Mladých křesťanských demokratů, pro které bude samotná komunální kampaň velmi zajímavou zkušeností. Věříme, že se nám podaří oslovit naším programem i další obyvatele obce, které nemusela politika naší mateřské strany praktikovaná v poslední době na celostátní úrovni zrovna dvakrát nadchnout a jejich hlas by tak mohl směřovat jinam. V posledních parlamentních volbách zde nastal více než čtvrtinový úbytek v absolutním počtu hlasů. Držíme se však při zemi. Dva získané mandáty bychom považovali za úspěch," uvádí lídr kandidátky Jan Zugar.

Obec Dolní Bojanovice má téměř 3000 obyvatel a v současných komunálních volbách zde do 15-členného zastupitelstva kandidují vedle KDU-ČSL a MKD také TOP09 a KSČM.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Mladikd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Czernin (TOP 09): Domnívám se, že se prezident dopouští velezrady

22:23 Czernin (TOP 09): Domnívám se, že se prezident dopouští velezrady

Senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin hodlá projednat postup prezidenta vůči BIS na nad…