Sobotka (ODS): Přímou volbu jsem podpořil a nebojím se jí

28.07.2012 22:21 | Zprávy
autor: ODS

Odpověď na dotaz čtenáře: Pane senátore, kandidáti na prezidenta se stále rozrůstají. Co na to říkáte? Vnímáte některého ze 3 nových kandidátů (Roithová, Dlouhý, Fisherová) jako silného protikandidáta? senátor Dryml Vám také nedávno jako kandidátovi v rozhovoru pro PL vyjádřil podporu, ovšem se obává, že vás může v očích voličů diskvalifikovat politika ODS. Souhlasíte s ním? Je pravda, že program ODS se rozpadá. Nedávno byl také schválen zákon k přímé volbě prezidenta. Mohu se zeptat, zda s ním souhlasíte? Není podle Vás problém, že nabyde účinnosti až v říjnu?

Sobotka (ODS): Přímou volbu jsem podpořil a nebojím se jí
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Dobrý den  a děkuji za dotazy. Ne, politika a filzofie ODS se nerozpadá. Co se může jevit negativně je soudružnost koalice, soudružnost EU a stávající ekonomická koncepce EU s principem zadlužování. To se musí změnit a to bolí. Nepřináší ti okamžitý růst.

Co se týká prezidentských kandidátů. Nesoustřeďuji se na ně, ale na to, abych voličům vysvětlil, proč mají volit mě. Mám za sebou čitelnou historii v osobním životě, v politice, bez turbulencí, bez uhýbání. Mám zkušenost s šestiletým působením v druhé ústavní funkci.

A k přímé volbě. Podpořil jsem jí a s tím, že zákon o ní začne platit až v říjnu problém nemám. Já jsem deklaroval, že o úřad prezidenta se chci ucházet, pokud mě strana podpoří, jak v přímé, tak v nepřímé volbě. Nmám s mechanismy problém.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

21:02 Jurečka (KDU-ČSL): Zamázli jste návrh Jakoba. To je nejvyšší míra alibismu

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.