Sobotka: Vyzýváme premiéra, aby okamžitě odvolal ministra Dobeše

27. 1. 2012 16:01

Vyjádření k informacím o pozastavení proplácení evropských dotací pro projekty ministerstva školství.

Sobotka: Vyzýváme premiéra, aby okamžitě odvolal ministra Dobeše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

ČSSD považuje dnešní informace o tom, že Evropská komise pozastavila proplácení dotací v objemu 1,2 miliardy korun z fondů EU pro projekty, administrované ministerstvem školství, za velice závažné.

ČSSD opakovaně vyzývala a upozorňovala ministra Dobeše i premiéra Nečase na kritickou situaci a narůstající problémy v oblasti čerpání evropských peněz, opakovaně jsme vyzývali k okamžitému prověření této věci na vládní úrovni a přijmutí jasných systémových opatření, která hrozbu ztráty miliard korun pro oblast školství odvrátí.

„ČSSD proto vyzývá premiéra Nečase, aby odvolal ministra Dobeše z funkce a aby byl v co nejbližší době proveden audit čerpání evropských dotací v kritickém Operačním programu Věda a výzkum pro inovace na MŠMT. Očekáváme zároveň, že dojde k okamžitému hledání systémových řešení a k jednání s Evropskou komisí na vládní úrovni,“ sdělil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

„Ministr Dobeš vždy celou věc zlehčoval a jakoukoli kritiku ze strany ČSSD odmítal coby „politický folklor“. Opakovaně prokázal, že nemá chod ministerstva pod kontrolou a narůstající problémy nezvládá jakkoli vyřešit. Výroky Evropské komise o pozastavených platbách jsou toho čerstvým důkazem,“ uvedl senátor a stínový ministr školství Marcel Chládek.

Pokud bude nadále premiér Nečas ke kolapsu čerpání evropských dotací mlčet a celou věc opakovaně bagatelizovat, pak podle ČSSD přebírá plnou politickou odpovědnost za případné ztráty miliard korun, které nyní oblasti školství a naší zemi hrozí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Našim muzeím a galerii se daří sbírkové fondy obohacovat

16:47 Vinklátová (SLK): Našim muzeím a galerii se daří sbírkové fondy obohacovat

Výstava na kraji ukáže medaile, plakety a kované plastiky ze Severočeského muzea