Tejc (ČSSD): Parlamentní vyšetřovací komise pro kauzu CASA

16.07.2012 15:51 | Zprávy
autor: ČSSD

Výzva policejního prezidenta Petra Lessy policistkám a policistům, kterou včera zveřejnil, je podle mne naprosto přirozenou reakcí na chování vládních představitelů v posledních týdnech.

Tejc (ČSSD): Parlamentní vyšetřovací komise pro kauzu CASA
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: Poslanec ČSSD Jeroným Tejc

Zatímco v případě zadržení Davida Ratha zaznívaly z řad koaličních představitelů na stranu policie pochvalná vyjádření, od žádosti k vydání Vlasty Parkanové směřovaly od ministra Kalouska na policii a její konkrétní představitele brutální ataky a zpochybňování jejich práce.

Výrok Petra Nečase o partě policejních plukovníků a neohrazení se ze strany ministra Jana Kubice neudržitelnou situaci jen podtrhly. Pokud se Jan Kubice neumí nebo nechce zastat policistů a jejich nezávislosti, rozumím policejnímu prezidentovi, že se rozhodl k tomuto nečekanému kroku. Petr Lessy se tak se svými podřízenými řediteli celostátních útvarů (např. plk. Martincem) dostává do podobné situace jako Pavel Zeman s Lenkou Bradáčovou při snaze zajistit nezávislost svých institucí.

ČSSD bude podporovat nejen nezávislost policie, ale také zřízení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, která by měla objasnit možné snahy o ovlivňování policejního vyšetřování v souvislosti s “kauzou CASA”.  Věřím, že tuto na snahu prosadit zřízení vyšetřovací komise na jednání sněmovny ve středu aktivně podpoří TOP 09 a Miroslav Kalousek. Pokud tak neučiní, je evidentní, že nemá zájem na objektivním zjištění skutečností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…