Vaňhová: Legitimní požadavky slušné a produktivní většiny přehlušují excesy extremistických skupin

13.09.2011 18:20 | Zprávy

Reakce hejtmanky Ústeckého kraje k výrokům prezidenta k situaci na Šluknovsku

Vaňhová: Legitimní požadavky slušné a produktivní většiny přehlušují excesy extremistických skupin
Foto: vanhova.cz
Popisek: Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová

Ústecký kraj považuje za nutné vyjádřit se k pondělním výrokům prezidenta Václava Klause, který v souvislosti s nepokoji ve Šluknovském výběžku prohlásil, že: „Tady musí stát nemilosrdně zasáhnout, zasáhnout silou, aby tyto nepokoje skončily."

Stát musí především naslouchat požadavkům slušných občanů a chránit jejich zdraví a majetek. Ukazuje se, že role státu v tomto je nezastupitelná a musí k tomu volit odpovídající postupy.

„Legitimní požadavky slušné a produktivní většiny bohužel přehlušují excesy extremistických skupin, proti kterým je samozřejmě nezbytné důrazně zasáhnout. Nemůžeme však přijmout státní násilí proti občanům, kteří jsou dlouhodobě poškozováni chováním neproduktivní a nepřizpůsobivé menšiny," uvedla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Dodala, že zásahy policie však musí být adekvátní situaci a postup policie nemůže být řešen přesunutím policistů z jiných míst kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Vyhlášením výběrového řízení vysíláme jasný signál

14:12 Primátor Svoboda: Vyhlášením výběrového řízení vysíláme jasný signál

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyhlášení výběrového řízení na MHMP.