Zelení: Vítáme, že Ústavní soud zrušil státní otroctví

01.12.2012 21:40 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Strana zelených vítá rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil povinnost takzvané veřejné služby.

Zelení: Vítáme, že Ústavní soud zrušil státní otroctví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Zelení na protiústavnost tohoto státního otroctví upozorňovali dlouhodobě. SZ se ztotožňuje s nálezem Ústavního soudu, že povinná veřejná služba je v rozporu s řadou ustanovení Listiny základních práv a svobod: například v rozporu se zákazem nucené práce či s právem na přiměřené hmotné zajištění občanů, kteří bez své viny nemohou získávat prostředky pro své životní potřeby prací.

Na neústavnost povinné veřejné služby opakovaně upozornila bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu a stávající senátorka zvolená za SZ Eliška Wagnerová, která už dříve mimo jiné uvedla, že takto konstruoavaná veřejná služba je nestydatost. "Zákon nestanoví pravidla pro výběr osob, které jsou skutečně k veřejné službě povolány, a je tak ponechán libovůli toho, kdo do práce povolává. To je v rozporu s principy právního státu," uvedla.

V praxi se s povinnou veřejnou službou setkala místostarostka Prahy 12 Eva Tylová, která je členkou nově zvoleného Předsednictva SZ. "Když lidé na veřejnou službu nastoupili, žádné peníze tím nezískali, naopak jim vznikly náklady s cestováním do práce, s jídlem či s opotřebovanými oděvy," uvedla. Praha 12 se proto na její návrh rozhodla hradit jim alespoň svačiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…