Ale my jsme nepřítel i pro USA! Ke zprávě BIS dodává své Tereza Spencerová. I o Ukrajině a zemřelém Bushovi

06.12.2018 8:17 | Zprávy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Chodit, nebo nechodit na ruskou ambasádu? Nevím, nemám s tím žádnou zkušenost, ale osobně bych zbytečně nemluvila ani na ambasádě americké, protože z pohledu Washingtonu jsme jako Evropská unie už taky jasný nepřítel, a tak by bylo asi hodně hloupé pouštět si pusu na špacír i tam,“ komentuje ironicky výroční zprávu Bezpečnostní informační služby analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí hodnotí i situaci kolem Ukrajiny a krizi ve Francii, které vládne „slaboulinký“ prezident Macron.

Ale my jsme nepřítel i pro USA! Ke zprávě BIS dodává své Tereza Spencerová. I o Ukrajině a zemřelém Bushovi
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Společná tisková konference Donalda Trumpa a Vladimira Putina.

Zatímco jste byla v Egyptě, udál se námořní incident v Kerčském průlivu. Rusko a Ukrajina se přou, kdo v tomto prostoru má na co právo a zda Rusové „zabrzdili“ ukrajinská vojenská plavidla v ukrajinských vodách, nebo v mezinárodních vodách. Zastánci Ruska tvrdí, že Ukrajina chce do oblasti kolem Ukrajiny přivést loďstvo NATO a že tomu bylo třeba zabránit. Ukrajina tvrdí, že jde o agresi a že je nutné Rusko sankcionovat. Buď jak buď, zatím se nic nestalo. Byla to jen malá přeprška? Chtěli si Putin nebo Porošenko zvedat preference?

Myslím, že celá ta „akce“ měla především Petru Porošenkovi zvýšit preference před březnovými prezidentskými volbami, v nichž podle očekávání prohraje. Svědčí o tom mimo jiné i reakce ze světa – EU neuvaluje na Rusko další sankce, protože chybí konsensus, Trump sice zrušil oficiální setkání s Putinem v Buenos Aires, ale příčinou byl spíš domácí, americký nátlak v rámci nekončící „Russiagate“. Koneckonců, i při samotném projednávání Porošenkova „válečného stavu“ v kyjevském parlamentu, se o lodích u Kerče moc nemluvilo, poslancům šlo především o to, aby Porošenko nezrušil volby a nezůstal tak u moci napořád. 

Uvidíme, co bude dál, ale máte pravdu, že se vlastně nic moc neděje. Připadá mi kouzelné, když premiér Hrojsman uklidňuje občany, ať si i ve „válečném stavu“ žijí klidně dál, jako by se vůbec nic nestalo a celá ta procedura byla jen jakousi operetní záležitostí. A navrch teď Hrojsman ještě tvrdí, že se celý ten „válečný stav“ beztak dá zrušit předčasně. Fraška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…