Andrej Babiš zničí Sobotku a vše ovládne? Zde je analýza Erika Besta, která potěší Kalouska

17.12.2013 16:51 | Zprávy

Politický analytik a novinář Erik Best v komentáři pro ParlamentníListy.cz vyjádřil přesvědčení, že i když Andrej Babiš neprosadí zásadní změny, které sliboval, voliče neztratí. Pořád prý bude nejsilnějším lákadlem pro voliče pravicových stran. Best se pozastavil také nad současným vystupováním Miroslava Kalouska a za jednu věc ho dokonce pochválil.

Andrej Babiš zničí Sobotku a vše ovládne? Zde je analýza Erika Besta, která potěší Kalouska
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Situaci, kdy by strany budoucí možné koalice při některých hlasováních obešly lidovce a nad konkrétními zákony spojily síly třeba s komunisty a Okamurovým Úsvitem, nechce Erik Best příliš komentovat. V dané situaci je možné skoro vše. „KDU-ČSL se vzepřela a pokud není schopná se domluvit ani na ministerských křeslech, nemá do toho ani vstupovat. Na podrobné komentáře si ještě počkejme,“ uvádí analytik.

Zatím jsme podle jeho slov svědky typického handrkování a nemá příliš význam rozebírat podrobnosti, protože vše může být jinak. „Myslím si, že se nakonec mezi sebou domluví, ale Babiš je nevysvětlitelný a nevíme, jak se k tomu nakonec postaví,“ zdráhá se bližších soudů Best.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Prezident a Ústava

Tvrdíte, že prezident nejedná protiústavně. Kde je Ústavě uvedeno, že má prezident právo zasahovat do programového prohlášení vlády, což chce? Děkuji za odpověď Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajina a Green Deal za Fialy. Dvě průlomová svědectví

4:45 Ukrajina a Green Deal za Fialy. Dvě průlomová svědectví

Říkal jsem prázdné řeči. Evropa pomáhá prodloužit válku na Ukrajině. Tato slova v nedávném rozhovoru…