Pískání na Babiše a političtí umělci? Jan Hartl má jasná data, antiBabiš kulhá

27.08.2018 14:11 | Zprávy

ROZHOVOR „Andrej Babiš samozřejmě zvažoval, jestli vystoupit před budovou Českého rozhlasu. Kdyby nevystoupil, stejně by sklidil kritiku,“ popsal svůj pohled na události kolem vzpomínkových akcí k srpnu 1968 sociolog Jan Hartl. Premiér si podle jeho slov rovněž jako praktik ostřílený v mnoha konfliktech uvědomuje, že pokud zátěžovou situaci pískající veřejnosti přežije, v očích dalších lidí tím ukázal schopnost zvládnout složité a náročné situace. Hartl upozornil, že právě to se od politiků obecně očekává.

Pískání na Babiše a političtí umělci? Jan Hartl má jasná data, antiBabiš kulhá
Foto: repro Youtube
Popisek: Sociolog Jan Hartl, předseda správní rady STEM

Česká televize přinesla výsledky průzkumu společnosti Median, které se týkají agresivity Ameriky a Ruska. Podle průzkumu jsou současná zahraniční americká a ruská politika srovnatelně agresivní nebo srovnatelně nebezpečné. V případě Spojených států takto odpovědělo 67 procent dotázaných, v případě Ruské federace je tato hodnota o procento nižší. Proč tomu tak je? A odpovídá to?

Údaje, které uvádíte, vlastně odpovídají i údajům, které získával STEM. Neznamená to ovšem, že pro lidi je Amerika totéž, co Rusko, že mají k obraně zemí stejný vztah. Ve skutečnosti má u nás Rusko příznivců zhruba třetinu obyvatelstva, u Spojených států jsou to třetiny dvě. Problém je s hodnocením politiky jednotlivých zemí. Ani ne tak současností jako v tom, že naši občané vyjadřují obavy z chování, jednání velmocí. A tak, jako má naše země negativní zkušenosti s Ruskem, tak se obávají toho, co velké státy – abych neřekl velmoci, protože je sporné, zda Rusko tou velmocí je, nebo není, určitě by jí chtělo být – co udělají do budoucnosti a jaký vytvářejí prostor pro konsenzuální politiku ostatních zemí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbořil: Válka? Dějí se věci, o nichž nám neříkají. Ale připravují nás

13:24 Zbořil: Válka? Dějí se věci, o nichž nám neříkají. Ale připravují nás

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA V posledních dnech se v globálních rozměrech děje něco, o čem nejsme dobře in…