Profesor Krejčí: Odvolejte Merkelovou, nebo prohrajete volby. Špatná práce médií. Uprchlíci si užívají jako zdivočelí turisté, to doma nemohli

12.01.2016 13:34

Útoky na ženy souvisejí s biologií, ne s náboženstvím. To si myslí politolog Oskar Krejčí. „Vyrostli v kultuře, kde je sex tabuizován. Užívají si jako zdivočelí turisté,“ konstatuje profesor na adresu mladých mužů, kteří sexuálně napadali a okrádali ženy v Německu o silvestrovské noci. Českou vládu pak zkritizoval za to, že „nedrží basu se Slovenskem“, a německým politikům jednoznačně doporučil: „CDU by měla odvolat kancléřku, jinak prohraje volby.“

Profesor Krejčí: Odvolejte Merkelovou, nebo prohrajete volby. Špatná práce médií. Uprchlíci si užívají jako zdivočelí turisté, to doma nemohli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oskar Krejčí

Nejdříve stovka napadených žen, o týden později čtyři sta a teď už se v Kolíně nad Rýnem hovoří o pěti stovkách případů. Jenže tím chmurné počty ze silvestrovské noci nekončí. I další státy jako Finsko, Švédsko nebo Švýcarsko připustily, že měly stejný problém. Otázkou je, zda jsme viděli chování pouze zanedbatelného procenta kriminálně smýšlejících lidí, nebo jsou na místě obavy z většiny migrantů. „Velmi špatnou roli sehrála západní média, hlavně oficiální. Představují totiž běžence jako homogenní skupinu, což nikdy nemůže být. Přistupovat k této skupině kladně s tím, že je třeba o ni pečovat, je více než naivní, spíše sebevražedné,“ reagoval politolog Oskar Krejčí. Podle profesora Krejčího je při příchodu milionu lidí na místě ostražitost, jenže zatím evidentně chybí. „Státní orgány, které jsou určeny k vymáhání práva, byly v podstatě demobilizovány. Co měli policisté dělat, když jim televize a paní kancléřka vykládají, že jsou to vítaní hosté? Od začátku veřejnoprávní média odváděla špatnou práci,“ dodává k incidentům v Německu. 

Krejčí: Vyrostli v kultuře, kde je sex tabuizován. Jde o přirozený jev

Zhruba ve dvou pětinách případů šlo mimo jiné o sexuální napadení. Podle svědků mladí muži arabského a afrického vzhledu v kritickou noc obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. Podobné incidenty v menším rozsahu jsou hlášeny i z Hamburku, Stuttgartu a Düsseldorfu. To, co se stalo, je podle Krejčího přirozený jev. „Souvisí s biologií, ne s náboženstvím. Jsou to skupiny mužů, kteří vyrostli v kultuře, kde je sex tabuizován. Dělají si o Evropě iluze. Navíc přicházejí z válečných oblastí. A co je válka? Ničení lidských těl, pálení živých těl a znásilňování. Hodnota ženy se v každé válce dramaticky snižuje,“ vysvětluje profesor. „Navíc jsou často stresováni dvouletým nebo tříletým pobytem v utečeneckých táborech…Všechny země, které vítaly uprchlíky, měly být připraveny. Nejde o to, že jsou všichni běženci zlí, ale v tak velké skupině se vždy objeví davové chování a deviace,“ dodal. Krejčí také vnímá problém v tom, že není pro migranty vytvořeno zázemí, a proto pak propadají frustraci. „Pozvete tři miliony lidí do Evropy a nepřipravíte pro ně bydlení, a přesto čekáte, že se sami asimilují. To nejde. Budou se sdružovat, vytvářet ghetta s vlastní politikou, náboženstvím a používáním síly. To už se v dějinách stalo tolikrát,“ poznamenal. Zároveň se pozastavil nad znalostmi evropských politických špiček: „Prokazují elementární neznalosti z dějin i antropologie. Liberalismus zbavuje politiku vědeckých základů. Vše je záležitostí jednoho člověka. Nevidí skupiny, nevidí čas,“ kritizuje Krejčí.

Krejčí: „Proč armády znásilňují? Protože si na násilí zvykly. Jsou toho plné dějiny

Politolog se také zamýšlí nad změnou názorového kurzu kancléřky Angely Merkelové. A k politické reprezentaci dodává: „Někteří jsou na odvolání. Merkelová byla první, kdo varoval před rizikem multikulturalismu. To byla ona, která v roce 2010 řekla, že multikulturalismus selhal. Proč není schopná vysvětlit, jaktože změnila názor? Navíc v rozporu se zákony. Vůbec se neobtěžuje. Je za tím něco nesrozumitelného,“ myslí si Krejčí. Kritika tzv. willkommenskultur sílí a s poukazem právě na nedávné incidenty naštvanost lidí roste. V tomto kontextu přichází také návrh Belgie zavést pro azylanty kurzy chování k ženám. „To přece nejde,“ reagoval se smíchem Krejčí. „Mohou si dovolit více než doma a pravidla nedodržují. Užívají si jako zdivočelí turisté. Vzpomeňte na sexuální turistiku do Thajska. Očekávat od migrantů, že nebudou sociálně agresivní, když nemají s sebou manželky a přítelkyně? Proč armády tolik znásilňují? Protože si zvykly na násilí. Celé dějiny jsou toho plné, jen není košer o tom mluvit,“ reagoval politolog.

Krejčí: „Nepoctivá informace vždycky vyvolává zmatek a fámy“

Poté, co se dostávají na povrch další informace o silvestrovských sexuálních a násilných útocích na německé ženy, situace houstne. Nejenže se potvrdilo, že součástí skupin útočníků arabského a afrického vzhledu byli i muži ze současné migrační vlny, ale ukázala se také snaha zabránit zveřejnění těchto informací jak ze strany německých úřadů, tak některých médií. „Obecně platí, že se veřejnoprávní média zachovala krajně nezodpovědně a od samého počátku. Zamlčují problémy spojené s migrací a zamlčují i vyhošťování. Milují srdceryvné scény, když se chlapeček utopí v moři, ale neukazují vyhánění za hranice, nastupování do letadla, což se dnes děje. To už média nezveřejní. Nepoctivá informace vždycky vyvolává zmatek a fámy,“ popsal Krejčí.
K možnosti vytvoření kontrolované systematické ochrany hranic schengenského prostoru pak poznamenal: „Balkánská cesta by měla být zastavitelná dvěma faktory. Vyhrát v Sýrii a dohodnout se s Tureckem,“ zhodnotil politolog. „A co se týká africké cesty? To je otázka stabilizace Libye a nastartování rozumných programů ve střední Africe,“ doplnil.

Česká vláda nedrží basu se Slovenskem. Fico by si zasloužil alespoň slovní podporu

V Německu nedošlo jen k útokům ze strany přistěhovalců. Už se objevují i případy, kdy je iniciátorem konfliktu „druhá strana“. Například na území bývalé NDR byli napadeni Syřan a Pákistánec, ohrožovány jsou ubytovny běženců. „Jakmile se dostanou do politiky emoce, je přirozené, že i odpověď je násilná. Od začátku je největším nebezpečím, které s sebou migranti nesli, nárůst radikálních pravicových skupin,“ konstatoval Krejčí. „Krajně nezodpovědná je politika německých sociálních demokratů. Chovají se, jako by byli slepí. Předvádějí nekonzistentní a nelogickou politiku, takže je těžké se dopátrat příčin,“ hodnotí politolog. A jak vnímá vystupování České republiky? Podle některých analytiků je česká vláda značně při zdi. „V okamžiku, kdy cílové destinace migrace zpřísní politiku, budou migranti ustupovat dál,“ vysvětluje politolog s tím, že pak půjdou do Rakouska nebo České republiky. „Česká vláda nedrží basu se Slovenskem. Nejdříve slíbí, že se postaví proti kvótám, pak couvá. Není důvod couvat. Nejdříve tvrdíme, že máme nadstandardní vztahy se Slovenskem, a pak se chováme, jako by za nás měl rozhodovat Brusel,“ kritizuje Krejčí. „Fico přitvrdil a přinejmenším alespoň slovní podporu by si zasloužil. Visegrádská skupina se teď ještě více semkne. Je smutné, že se to děje díky maďarské a polské pravici. Česká strana musí vystupovat aktivně. Je třeba visegrádský prostor chránit,“ doporučil.

Podle Krejčího CDU změní politiku. Merkelovou by měli odvolat, nebo prohrají volby

Politolog předpokládá názorové změny politických stran. „Když si spočítají, že je to pro ně výhodné, politiku změní. Tak jako ji v nejbližší době změní CDU. Proti internetu a ulici se v této situaci nedá jít. Problémy jsou markantní. CDU by měla odvolat kancléřku, jinak prohraje volby. Angela Merkelová je obecně sympatická, ale to, co předvádí v posledních letech, je chyba na chybě, a to ve vztahu k Řecku, Ukrajině i migrantům. Na všechno reaguje pozdě a chybně, a to jí sečtou. Kdyby němečtí sociální demokraté za něco stáli, už by přešli do opozice a měli vyhráno,“ předpokládá Krejčí. „Německá scéna je téměř nečitelná. Neslyší, nevidí. Vždyť to ukazují na konferencích. Při předkládání jiného názoru německý delegát vypne a hraje si s mobilem. Nepotřebuje slyšet jiný názor,“ uzavřel politolog.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Daniela Černá

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne, Zeman nemusí nic. Kavárně prosinec zhořkne, Fiala na trní. Co Lipavský? Vysvětleno

15:38 Ne, Zeman nemusí nic. Kavárně prosinec zhořkne, Fiala na trní. Co Lipavský? Vysvětleno

VHLED MICHALA BOKA Je prezident Miloš Zeman jen strojem na razítka? Už drahně let u nás zvláště v mé…