Štěpán Kotrba: 100 let republiky? Běžte k čertu, není co slavit. Na slovanství jsme naplili. Lid povstal proti Merkelové

05.09.2018 18:31 | Zprávy

Naštvaní občané, žádní radikálové. Podle politického a mediálního analytika Štěpána Kotrby si politici v Německu neumějí připustit, že lidé, kteří je volili a tleskali jim, proti nim dovedou povstat. Problém migrace je prý hlavně sociální, chudí lidé z Afriky zatoužili po „západních cetkách“. Kotrba se vrací také k připomínkám srpna 1968 nebo k nejnovějším útokům na prezidenta Miloše Zemana.

Štěpán Kotrba: 100 let republiky? Běžte k čertu, není co slavit. Na slovanství jsme naplili. Lid povstal proti Merkelové
Foto: Praha TV
Popisek: Štěpán Kotrba jako host pořadu Horké téma

Nedaleko českých hranic ve čtvrtmilionovém saském Chemnitzu se konají demonstrace v reakci na násilnou smrt pětatřicetiletého Němce s kubánskými kořeny, z níž jsou podezřelí dva muži z Iráku a Sýrie. Velká část tamních obyvatel bere jako obrovské nepochopení to, že média i politici líčí jejich město jako plné pravicových extremistů a nacistů. Máme věřit tomu, že jde při protestech opravdu o akce radikálů, pravicových extremistů či jinak nenávistných jedinců, nebo politici a mainstreamová média nejsou ochotni připustit jiný stav věci, než že do ulic vyrazili náckové?

Oni si politici nedokážou představit, že ti jejich spořádaní občané, kteří je volí a tleskají jim, se mohou zvednout a vyjít do ulic. Proti nim. Stalo se. Vždycky je jednou něco poprvé. Přitom naštvanost místních na Berlín je dlouhodobá – už od konfliktů s menšinou Lužických Srbů a zavírání dvojjazyčných škol. Jinak samozřejmě radikály – holé lebky z celého Německa – události v Chemnitzu musejí přitahovat jako vosy med. Dovedu si představit, že pořádají na demonstrace vlastivědné výlety... Ale většinu v Sasku pravicoví radikálové netvoří a nikdy tvořit nebudou. Ne, ten, kdo demonstroval, jsou občané. Po třiceti letech deziluzí z budování rozvinutého kapitalismu bez slitování a soucitu.

Nehledě na poslední události v Německu, jak se podle vás proměnilo vnímání migrace u nás i v Evropě od léta 2015 dodneška?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…