Agresivní muslimská verbež, miliony nepřátelských vetřelců. Všechny muslimy z Evropy vyhostit a islám zakázat. Rusové jsou jediní spojenci. Okamura brutální jako ještě nikdy

01.01.2016 5:31

ROK 2015 – A CO DÁL? Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že neexistují umírnění muslimové a že islám je zločinná ideologie. Dle něj by bylo potřeba ihned všechny islámské migranty vrátit zpět do mateřských zemí a byl by pro vyhoštění i potomků těchto migrantů, kteří se v Evropě narodili. Rusové jsou prý de facto naši jediní upřímní silní spojenci v souboji s radikálním islámem. Každý muslim je dle něj bezpečnostní riziko a skutečně časovaná bomba.

Agresivní muslimská verbež, miliony nepřátelských vetřelců. Všechny muslimy z Evropy vyhostit a islám zakázat. Rusové jsou jediní spojenci. Okamura brutální jako ještě nikdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Anketa

Kterou celebritu byste volili v prezidentských volbách, pokud by kandidovala?

hlasovalo: 17761 lidí

Někteří označují rok 2015 dokonce za nejsložitější rok od sametové revoluce. Masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, Sýrie, Turecko a ISIL, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Byl podle vás rok 2015 něčím přelomový?

Tím bude doufám až rok 2016, kdy lidem dojde trpělivost a elity budou muset přiznat selhání a lhaní ve všech směrech. Naplno praskne spolupráce Turecka s islamisty na vytvoření migrační vlny. Imigrace je první fáze džihádu – to myslím zcela vážně. Prorok Mohamed totiž začal svůj džihád migrací z Mekky do Medíny. Po migraci následoval násilný džihád, kdy bestiálně vraždil ty, kdo se nepodrobili a nepřijali jeho islám. V tom je rozdíl mezi islámem a křesťanstvím. Mohamed v čase, kdy v Mekce pouze kázal svůj islám, získal za nějakých 15 let 150 stoupenců. Pak přestal kázat, emigroval do Medíny a začal tam džihád – tedy začal šířit islám mečem a když umíral, přijali islám všichni Arabové. Ti, kteří islám nepřijali, byli povražděni. 

Další staletí se islám šířil opět jen migrací a následně mečem.  Křesťanský i židovský Bůh miluje všechny lidi bez ohledu na víru. Muslimský prorok a jeho Alláh hlásají boj s každým, kdo nevěří v proroka. Víte, v čem bude přelom? Věřím, že se radikálně změní naše vnímání islámu, který jsme až dosud nevnímali a bohorovně tolerovali jako mírumilovné náboženství a silou vůle jsme nechtěli vidět, jak zločinná to je ideologie. 

Do Evropy se teď dostávají stovky tisíc lidí, o kterých údajně nic nevíme. Když se s odstupem podíváme na průběh krize v roce 2015, co lze považovat za úspěch v jednání Evropské unie v tomto kontextu a v čem naopak evropské elity selhaly?

O žádném úspěchu Evropské unie nic netuším. Pokud za něj nepovažujeme například to, že česká vláda nakonec přijala bez odporu diktát na kvóty na migranty i kvóty na procento žen v dozorčích radách. Ale rozumný člověk to musí vnímat jako prohru Evropy na všech frontách. Evropské i české elity otevřeně zradily své země a konaly zrádně, přesně tak, jak měly nadiktováno. Merkelová zničila Německo. Milion muslimských a nepřátelských vetřelců Německo nevydýchá. Nejde o to, že je bude muset živit – to je nakonec to nejmenší, ale ti lidé už dnes začínají celé zemi diktovat svůj životní styl. To roztrhne německou společnost. Pochybuji, že si spořádaní Němci zvyknou na nekonečné hory odpadků a agresivní muslimy. Dnes mají obyčejní lidé zatím jen strach z agresivních migrantů. Trpělivost ale Němcům dojde a pak bude zle. 

V souvislosti s migrační krizí se i česká politická scéna začala polarizovat. Atmosféra posledních dní alespoň z hlediska médií působí tak, že každý v této zemi nenávidí Zemana, a to včetně premiéra republiky, který ho obvinil z šíření nenávisti. Zeman prý rozděluje národ, spolčuje se s extremisty. Je tomu opravdu tak? A bude takové názorové rozdělení ve společnosti gradovat?

Já si podobným zmanipulovaným a lživým obviňováním procházím již několik let. A nakonec dochází na moje slova. Zeman stojí spolu se svým národem za touto zemí. Drtivá většina země stojí za svým prezidentem. To, že pár kavárenských povalečů, novinářů, Sobotků nebo Dienstbierů sem láká nepřátelské nepřizpůsobivé vetřelce, to je extrém, který nemá ve většinové společnosti jakoukoli oporu. A pochopitelně mainstreamová média pomlouvají prezidenta, lžou o migraci a ne prezident, ale vlezbruselští politici a média rozeštvávají občany. Část veřejnosti totiž na jejich lhaní slyší a věří tomu, že tím viníkem a zlým mužem je Zeman.

Musím říct, že sympatie imigranti i promigrační politici za chvíli ztratí i u té naší  kavárenské elity – ta banda, co se sem hrne, hlásá, že je třeba vyhladit židy a zničit Izrael, pro homosexuály vyžadují trest smrti a žena, která vyjde bez doprovodu muže, si zaslouží jen znásilnit a dhimmí, tedy nevěřící, je poloviční otrok povinovaný sloužit nebo platit daň věřícím. Ani největší kavárenský trouba v konečném důsledku nemůže tolerovat takové bludy a nenávistné teze. Příští rok budou muset i ty naše elity přiznat, že islám není slučitelný s demokracií a lidskými právy. A já věřím, že se ho podaří v České republice zakázat. Návrh našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na zákaz islámského práva šaría a džihád však vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL letos ve Sněmovně zamítla. 

To samé se dle mnohých dělo v celoevropském kontextu. Jakoby se část Evropanů odklonila od dosavadních elitních politiků typu Merkelové nebo představitelů EU a přiklonila se k euroskeptickým a antiuprchlickým silám. Je to zdravý vývoj? Jde o reakci na konkrétní situaci, nebo na dlouhodobě neutěšený stav soužití menšin v Evropě s většinou? Objevují se též názory, že ke „krajní pravici“ se kloní lidé, kterým se zdá, že je přestala hájit běžná levice. Co na to vše říci a co v té souvislosti čekat příští rok? Bude řada voleb, mluví se i konkrétně o přežití Angely Merkelové, vzestupu Marine Le Penové...

Rád bych, abychom opustili dehonestující nálepky jako krajní pravice – co to je?  Dělení na pravo a levo už neexistuje. Strany jako francouzská Národní fronta, britská UKIP nebo naše české SPD nemají přece pravolevé vidění světa – prosazují konkrétní program, který je na jedné straně třeba solidární, na straně druhé konzervativní či liberální. Hraní na pravici a levici je dnes jen klamavá vějička mainstreamových stran na voliče. Pro ně je totiž výhodné duální pravolevé vidění světa – díky tomu si velké strany dělí voliče, aniž by musely mít nějaký skutečný program a natož ho plnit. Prostě řeknou: Bojujeme proti pravici či levici, volte nás. A pravda, stále je dost lidí, kteří na to skáčou jen proto, že se mylně považují za levičáky, nebo pravičáky. Ale zlatý věk pro tyhle partajní podvodníky skončil a lidé začínají volit strany podle programu bez ohledu na to, že nejsou pravé nebo levé. Je to celoevropský trend.

Všichni se přece shodneme na tom, že je třeba solidarita s těmi, kdo si nemohou pomoci, že daně mají být co nejnižší, že zdravý schopný člověk by měl být odpovědný sám za sebe. A každý vidí, že dokonce fungují i státní firmy, které jsou přínosem pro státní rozpočet, a naopak privatizace není všelék. Tohle by měla být norma pro každou slušnou stranu – neexistuje už dnes vysloveně levé nebo pravé téma. Strany mají mix všeho. A mimochodem hlavním tématem je a bude přímá demokracie – ta nakonec smete stávající stranické elity. Těším se na to. A jak víte, naše SPD je jedinou stranou či hnutím v Parlamentu, která prosazuje změny systému směrem k přímé demokracii. Tento trend nejde zastavit, to vidíme v západní Evropě, kde již elitám dochází dech.

Stabilitou Evropské unie zatřásla také dluhová krize v Řecku, kdy se rozhodovalo o jejím dalším působení v eurozóně. Výsledkem je, že Řecko obdrželo překlenovací úvěr, zůstává v eurozóně, zavádí reformy. Jak hodnotit tento stav? Přinese to vyřešení problému Řecka? Zůstane Řecko v eurozóně a pokud ano, je tomu tak dobře?

Neumím kvalifikovaně odpovědět, to ostatně neumí v případě Řecka ani erudovaný ekonom. Navíc to, zda Řecko zůstane v eurozóně, není vlastně ekonomická otázka, ale politická a předvídat politická rozhodnutí je ještě větší neznámá. Faktem však zůstává, že je Evropská unie v těžké krizi, a to jak ekonomické, tak i politické, a za současného systému bez přímé odpovědnosti odpovědných není šance situaci uspokojivě vyřešit. 

Jak se změnilo v uplynulém roce postavení Ruska ve světě a jak situaci ovlivnily nedávné události jako konflikt s Tureckem nebo bombardování cílů v Sýrii na radikály z Islámského státu?  

Troufnu si tvrdit, že postavení Ruska je stále stejné – je to politicky druhá největší a nejsilnější velmoc světa. Jen to nebylo z Evropy příliš vidět. To, že islamisté v Turecku se pokusili vyvolat konflikt NATO s Ruskem, je ukázka naprostého nepochopení role a síly  Ruska. Rusové kdykoli mohou Turky zašlápnout jako šváby a já jen doufám, že Turky v jejich agresivní politice nebude NATO ani EU podporovat. Je to nepřátelský islamistický stát. Bohužel to není Turecko sekulárního Atatürka, ale islamistického fanatika Erdogana, který je spojencem teroristů z Islámského státu a zcela otevřeně prohlašuje, že muslimové dobudou Evropu. A je neštěstí, že stále tolik Turků se vrací zpět ke středověkému vidění světa.

Měli bychom vědět, že Rusové jsou de facto naši jediní upřímní silní spojenci v souboji s radikálním islámem. USA a jejich saúdští parťáci spolu s Tureckem stvořili islámské radikály po celé planetě od Tálibánu až po ISIL – bohužel motivem byla jejich nenávist k Rusům. Odpovědnost za oběti terorismu nenesou jen teroristé, ale také ti, kdo jim do hlav natloukli ortodoxní islám a vyzbrojili je. I oni jsou skuteční zločinci a měli by sedět na lavici obžalovaných. 

Bývalý dlouholetý novinář Mladé fronty, odborník na rusko-ukrajinské vztahy i Francii, Milan Syruček uvedl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz: „Jsem vnitřně přesvědčen, že vlna uprchlíků nebyla živelná, ale byla to první etapa tohoto boje, za níž následovala druhá etapa, teroristické útoky. Poté může přijít třetí etapa, která zasáhne třeba i USA; to zase z hlediska mocenské pozice. Je to tedy ideologický boj, který nepotřebuje sofistikované zbraně, ale fanatiky.“ Co si o takové klasifikaci myslíte?

Já bych nespojoval až tak úplně teroristické útoky s těmi, kdo vyvolali migraci. Tu vyvolal Erdogan a spol. a jejich cílem je opanovat Evropu bez boje. Teroristické útoky vlastně tenhle plán zhatily. V tomto směru jsou buď stratégové Islámského státu hlupáci, nebo to není primárně jejich dílo. Cíli ovládnout Evropu atentáty vůbec neprospěly. 

To nejhnusnější ovšem bylo, když nad oběťmi ronili krokodýlí slzy ti, kdo za vraždění nesou přímou odpovědnost – evropští i čeští politici, kteří sem tuhle vraždící muslimskou verbež svým jednáním přitáhli a živili. Všichni politici dobře vědí, že muslimská integrace neexistuje – potvrzují to všechny dostupné statistiky – muslimští migranti jsou největšími příjemci dávek, mají nejnižší vzdělanost, jsou nejméně integrovaní do společnosti a ze všech migrantů mají největší kriminalitu a mají největší porodnost – ve Francii připadá na rodinu 8,3 muslimských dětí, rodilí Francouzi tuším mají průměr 1,3. Tohle nemůže dopadnout dobře. Muslimové už z principu nemohou přijmout demokratický systém za svůj, protože přímo odporuje Mohamedovu učení. Neexistuje umírněný muslim. Pokud je muslim loajální k Evropanům, pak podle nich není dobrý muslim. Navíc mají situaci ulehčenou tím, že jim prorok nakázal lhát nevěřícím, pokud není možné je hned pobít. 

Samozřejmě v tuto chvíli je otázka, jak zareaguje Islámský stát na to, že Rusové ho odstřihli od tureckého spojence – přišli o zdroj peněz a o zázemí pro raněné teroristy v Turecku a také zdroj zbraní, aut a jiné techniky. Reakcí může být skutečně vlna útoků v Evropě a v Rusku. I proto by bylo potřeba ihned všechny islámské migranty vrátit zpět do mateřských zemí a já bych byl pro vyhostit i potomky těchto migrantů, kteří se v Evropě narodili.  Například v Americe je dnes také aktuální téma vyhoštění potomků nelegálních migrantů. A samozřejmě je třeba islám zakázat.

Jsme ve válečném stavu s muslimy a měli bychom podle toho jednat. Každý muslim je bezpečnostní riziko – je to skutečně časovaná bomba. To jasně prokázaly i poslední útoky v Paříži, jelikož Evropa není schopna identifikovat teroristy a bránit svoje občany před terorismem. A každý, kdo obhajuje právo muslimů tu žít, by měl vědět, že nese odpovědnost za každý zločin, který muslimský terorista spáchá. Zatím jsem od nikoho neslyšel žádný návod, jak rozpoznat mezi statisíci muslimskými migranty teroristy. Výsledkem tohoto stavu jsou opakovaně nevinní zavraždění Evropané. 

Abychom ekonomická témata pojali šířeji... Probouzí se ve stínu migrační krize nadějně ekonomika EU a USA, nebo stále směřujeme ke strukturálnímu průšvihu – útěk pracovních míst na východ, další ztráty díky robotizaci a automatizaci, snižování životní úrovně, zadlužení

Krize jsou cyklické a stále častější, takže další krize je samozřejmě před námi, stejně jako oživení. Krize jsou ovšem hlubšího charakteru a hluboké dopady se zatím podařilo zmírnit posouváním trhů na východ po pádu železné opony. Dnes se snaží Amerika oddálit krizi liberalizací trhu s EU. A Evropa se zase snaží posunout na Ukrajinu, kde by ovládnutí trhu znamenalo další odklad recese a krize. Jenže expanze není možná donekonečna. Řešením je orientace na zvyšování kvality života před kvantitou. 

Po ekonomické stránce prý předbíhá Spojené státy Čína. Například podle politologa Oskara Krejčího „je střídání hegemona nejcitlivější období v mezinárodních vztazích, kdy nejvíce hrozí velká válka.“ Jak se ekonomická síla či slabost Spojených států může projevit na mezinárodních vztazích?

USA bych nepodceňoval – bez ohledu na nějaké statistiky je to ekonomicko-politicky nejsilnější země a za nimi jsou hned Rusové, u nichž nějaké statistiky nehrají roli – oni jsou prostě silní „od přírody“. Je to země s gigantickým potenciálem. Čína nemá ambice na nějakou světovou hegemonii, ani je historicky nikdy neměla. I když pravda, ve svém okolí se začíná chovat docela suverénně. Ekonomické statistiky Číny jsou naprosto nerelevantní – podle mne silně nadsazené a část HDP tvoří navíc masivní pobídky státu. Nic to nemění na tom, že ekonomika Číny poroste. Jak budou lidé bohatnout, poroste spotřeba a Čína má v tomhle obrovské rezervy – právě se v ní rodí spotřební společnost. Ovšem konzumní společnost s sebou přinese tlak na sociální jistoty, na vyšší platy, na ochranu životního prostředí, na vyšší kvalitu – to vše zdraží její současnou produkci a dočkáme se momentů, kdy se výroba z Číny bude stěhovat zase jinam. Ostatně to se už dnes děje a dokonce se z Číny výroba vrací do Evropy.

Ony vůbec nějaké statistky a čísla mají jen omezenou váhu a je třeba se na vždy dívat v kontextu. HDP roste Číně i Litvě a na druhou stranu Japonsko statisticky stagnuje, ale asi stěží by někdo pochyboval, že Japonsko je ekonomický obr bez ohledu na růst HDP – a to proto, že mohutný je i ten stávající výkon. USA nejsou slabé, navíc mají z velké části válečnou ekonomiku – jen na zbrojení vydávají stovky miliard dolarů. To je něco, co nemá na planetě obdoby. Je to ovšem motiv pro to, aby USA konflikty vyvolávaly, protože bez válek by část ekonomiky zkrachovala. To je neštěstí pro celou planetu. Aby se Američané měli dobře, musí se válčit a musí umírat lidé. 

Jak moc ovlivní globální vývoj výsledky, ale i průběh a předvolební kampaň prezidentských voleb ve Spojených státech amerických? Vyhraje „normální“ kandidát, nebo třeba Donald Trump či Bernie Sanders?

Nejsem věštec, nevím, kdo vyhraje. Ale držíme palce Donaldu Trumpovi. Má zdravý selský rozum a není spojen se současnou průmyslovou, bankovní a zbrojní lobby jako Obama a jeho předchůdci a na rozdíl od Obamy je skutečně inteligentní. Hlavně nevypadá na to, že by měl válečnické choutky.  Což Obama také nevypadal, ale od počátku bylo jasné, že je to duševně nezpůsobilá loutka. 

Jaká je vaše prognóza budoucího vývoje Evropy v roce 2016? Poradíme si s migrační krizí, nebo se nakonec staneme obětí džihádu a evropská civilizace nastoupí cestu k postupnému zániku a spácháme sebevraždu, jak varují někteří analytici?

Nevím. Vím jen to, co je třeba dělat, aby ke katastrofě nedošlo. Pokud zakážeme islám, uzavřeme hranice a vyhostíme nepřátelské cizince, tak máme šanci přežít. Naopak se v takovém případě můžeme jednou dočkat, že u nás budou hledat azyl bílí uprchlíci ze západních zemí, které jednou muslimové ovládnou. V jejich případě to bude pro nás pozitivní migrační vlna. Raději bych ale, aby Evropa zůstala Evropou bez muslimů. Muslim, který přijede jako host, je vítaný, ale nevidím tu důvod, aby nás kolonizovali. 

Kdo se stal z vašeho pohledu nejvýraznější figurou české politické scény a proč? Do jaké míry splnil očekávání, anebo naopak zklamal prezident Miloš Zeman, Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek?

Nejvýraznější figury znáte, ty nemusím jmenovat, o těch by nemělo být pochyb – Zeman, Babiš, Kalousek a doufám, že i Okamura. Sobotka se pravda v posledních dnech zviditelnil svým chabým odporem vůči prezidentovi. Respektive ho zviditelnilo to, že takové nic dokázalo v jednom rozhovoru zkritizovat nějaké konání prezidenta – s tím, že vzápětí už své výroky mírnil. Nikdo z hráčů na scéně mě nezklamal ani nepřekvapil, každý si jede podle své nátury a ve svých mantinelech. 

Kdo na politické scéně příští rok posílí, kdo propadne? Ať už díky krajským volbám, nebo případným otřesům ve vládní koalici, nebo vývoji ve světě? Babiš, ČSSD, komunisté a radikální levice, protievropská a protiimigrační pravice (která?), proevropská pravice, někdo jiný…? 

Uvidíme. Postupně všichni politici převléknou kabát a zachovají se podle přísloví „kam vítr, tam plášť“, takže protiimigrační rétoriku si postupně osvojí všichni. Samozřejmě ti všichni, kteří mne ještě před pár měsíci kritizovali a dělali ze mě populistu, xenofoba a rasistu, když jsem jako jediný politik po celá léta osamoceně na hrozící problém upozorňoval. Ti všichni, kteří ještě před pár měsíci problém záměrně neviděli, tak již nyní vycítili, že je potřeba názorově obrátit, jelikož je to dobré volební téma. Nezákonná imigrace je zcela jasný problém a muslimové obzvlášť, takže to, co jsem před dvěma lety osamoceně říkal, tak letos v létě už to říkaly desítky politiků, dnes už téměř stejně mluví někteří členové vlády a příští rok to budou všichni. Takže uvidíme, komu lidé uvěří – jestli těm, kdo po léta lhali nebo těm, kteří po léta říkají to samé a na jejich slova dnes dochází.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Někteří politici a publicisté nás straší, že nám, Čechům, hrozí ztráta svobody. Prstem ukazují zejména na Andreje Babiše a Miloše Zemana. Přiblíží se příští rok cosi takového?

Nechápu, jak by měl svobodu omezit prezident – to je blábol. Andrej Babiš prosazuje EET, což já pokládám za neefektivní a drahý nástroj, který nic nepřinese, ale nepovažuji to za omezení lidské svobody v tom pravém slova smyslu. Za sebe říkám, že EET nepodpořím, protože vláda zamítla můj návrh zákona o osobní, hmotné a trestní odpovědnosti vrcholných politiků. A ryba smrdí od hlavy. Nesouhlasím s tím, že ministři a hejtmani mohou nadále krást, předražovat zakázky či nehospodárně nakládat s veřejnými prostředky, zatímco obyčejným lidem ta stejná vláda ukládá další a další povinnosti. To je opačné pořadí. A například kontrola podezřelých migrantů nebo větší ochrana před terorismem nemusí nutně omezit svobodu slušných lidí. Bezesporu je mrzuté, že nás bezpečnostní opatření budou více zatěžovat, ale opět – není to atak na základní svobodu pohybu, slova, myšlení a tak dále. 

Čas od času padne termín „válka“. Ať už světová, nebo lokální. Slýchali jsme, že Rusko může napadnout Pobaltí. Amerika Rusko. Čína Ameriku. Amerika Čínu. Írán Izrael. Izrael Írán… Přiblíží se na základě dějů příštího roku něco z toho? Nebo lze očekávat uklidnění v Sýrii či na Ukrajině?

Největší blábol je, že by Rusko napadlo Pobaltí. Proboha proč? Nenapadá mě jediný důvod. Rusko nenapadlo ani Turky, kteří zákeřně a na cizím území vojensky napadli jeho letoun, přičemž není pochyb, že celá akce byla předem naplánovaná a koordinovaná i s Američany a cíl byl skutečně vyvolat konflikt. Turci, kteří znali předem nahlášenou letovou trasu letadla, počkali, až odletí doprovodná stíhačka a pak nechráněné letadlo zezadu bez varování sestřelili. Turci, kteří dnes a denně porušují vzdušný prostor cizích států a zbaběle a bestiálně tam bombardují kurdské civilisty.

Putin se nad sprostou vraždou svého pilota zachoval velmi zdrženlivě. Američané by v podobném případě už bombardovali turecká letiště. Když teď říkám Turci, nemám na mysli obyčejné lidi, kteří jsou Erdoganovou diktaturou postižení sami nejvíc. Erdogan nepatří mezi civilizované politiky v našem slova smyslu a Turecko by mělo být ihned vyloučeno z NATO. Je to islámská diktatura, která vraždí, mučí a prokazatelně podporuje teroristy, kteří se jezdí léčit do tureckých nemocnic na náklady turecké vlády, nedodržuje ani základní demokratické principy.  Nechápu, co Erdogan mezi evropskými politiky dělá.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Vrbětice. Únik informací. Dostaly se asi dříve k Rusům. Jejich tajní agenti se připravili, ale ne ti s diplomatickým krytím. Ti, o nichž nevíme!

0:01 Generál Šedivý: Vrbětice. Únik informací. Dostaly se asi dříve k Rusům. Jejich tajní agenti se připravili, ale ne ti s diplomatickým krytím. Ti, o nichž nevíme!

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Neustále se zmítáme ve sporech a odhalování. Už nebojuje jen opozice proti koalici…