Bobošíková se baví strašením TOP 09: Tohle občany opravdu netrápí

18.08.2013 9:57 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Předčasné volby, očekávané na říjen nebo listopad, znamenají pro všechny politické strany nutnost zmobilizovat všechny síly před soutěží o voliče. Chystá se i strana Suverenita, jejíž předsedkyně Jana Bobošíková dlouhodobě kritizuje řadu politických nešvarů. Nyní se prý usmívá rétorice TOP 09, prezentující se jako jediný strážce demokracie. A přála by si, aby přežila ODS, ve které jsou jako v jediné zbytky pravicového myšlení.

Bobošíková se baví strašením TOP 09: Tohle občany opravdu netrápí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková v televizním studiu

V souvislosti s plánovanými předčasnými volbami a předvolební kampaní straší TOP 09 návratem komunismu, zmiňuje putinizaci země, varuje před nástupem prezidentského systému – tedy spíše autokratického prezidenta. Co o této rétorice Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga soudíte?

Musím se nad touto rétorikou usmívat. Nemyslím si, že by cokoliv z toho, o čem pánové hovoří, České republice hrozilo. Jde o vytahování naprosto zástupných problémů pomocí hesel a strašáků, a tak zanikají informace o fatálním ekonomickém propadu ČR, nehovoří se o hrůzostrašných krocích Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva financí a dalších. Kroky těchto institucí nepřinesly prosperitu Česku. Na rozdíl od těchto problémů se hovoří o strašácích, o kterých se nedomnívám, že by občany trápili.

Pokud jde o to zastrašování prezidentským systémem, jak byste se Vy stavěla ke změně systému z parlamentního na prezidentský?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …