Bývalý starosta Prahy 1: Vedení ODS je paralyzováno Věcmi veřejnými

09.04.2012 22:04 | Zprávy

ROZHOVOR Petr Hejma stál v čele městské části Prahy 1 po tři roky. Následně odmítnul registraci do nového oblastního sdružení ODS. Aktuálně je bez politické příslušnosti a pracuje na projektu Modrá zóna.

Bývalý starosta Prahy 1: Vedení ODS je paralyzováno Věcmi veřejnými
Foto: tan
Popisek: Petr Hejma, bývalý starosta Prahy 1

Jak je to s Vámi nyní, pane Hejmo? Jste ještě členem ODS?

Po puči na Praze 1 v roce 2009, který provedly Věci veřejné v čele s Vítem Bártou ve spolupráci s částí ODS v čele s jejím tehdejším předsedou Filipem Dvořákem s cílem odvolat   mne z pozice starosty, byl následně učiněn pokus stejnými lidmi vyloučit mne pro mé názory z ODS. Republikový smírčí výbor mi nakonec dal za pravdu a členství v ODS mi bylo nakonec vráceno. Mezi tím bylo oblastní sdružení ODS v Praze 1 zrušeno. Nové oblastní sdružení bylo dáno opět do rukou těch, který za krach ODS v Praze 1 mohou. 

To byl jediný podobný případ?

Řada schopných původních členů  ODS nebyla zpět přijata.  Odmítl jsem registraci do nového oblastního sdružení, pokud nebudou zpět všichni, kteří byli odstraněni a ODS v Praze 1 nebude očištěna od všech, kteří jí škodí.

Jaká je aktuální situace?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Muniční iniciativa? Ta plechovka s červy dost smrdí. Počítali jsme s Fidlerem náboje

21:25 Muniční iniciativa? Ta plechovka s červy dost smrdí. Počítali jsme s Fidlerem náboje

„Nic jsem neplatil a ta částka také nesouhlasí!“ Taková hláška se v roce 2007 podařila jednomu české…