Děláme užitečné idioty Západu. Totální destrukce našeho školství a multikulturní vymývání mozků dětem z dílny ČSSD. Poslanec od Okamury upozorňuje na problémy, které vás tíží

26. 5. 2018 4:43

ROZHOVOR „Zavedením takzvaného ŠVP (Školní vzdělávací program) ministryní Buzkovou byla zahájena totální destrukce základního školství v ČR. V poslední době už to vypadá spíše na definitivní ‚vymývání mozků‘ dětí v souladu s politikou multikulturalismu a podpory inkluze. Učitelé i ředitelé škol jsou přehlceni byrokracií a novými agendami, platy stále nízké, takže motivace pro práci ve školství u mladých učitelů varovně klesá... Přišla drtivá rána pro naše školství. Tím bylo zavedení inkluzivního vzdělávání z dílny neomarxistické ČSSD,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.

Děláme užitečné idioty Západu. Totální destrukce našeho školství a multikulturní vymývání mozků dětem z dílny ČSSD. Poslanec od Okamury upozorňuje na problémy, které vás tíží
Foto: Archiv J. Hrnčíř
Popisek: Poslanec SPD Jan Hrnčíř

Anketa

Oceňujete práci Jakuba Jandy, ředitele Evropských hodnot?

2%
98%
hlasovalo: 9578 lidí

Lze dle vašeho názoru schvalovat záměr Andreje Babiše razantně zvýšit důchody?

My prosazujeme svázání minimálního důchodu s minimální mzdou, proto trváme na zvyšování důchodů stejnou částkou všem důchodcům. Valorizace procentem neustále zvyšuje rozdíl v příjmech mezi důchodci, což je špatně a těm nízkopříjmovým velmi ubližuje. Důchody u značné části seniorů jsou stále velmi nízké, proto je třeba razantně je zvyšovat. 

Dokáže podle vás náš stát pomoci i sociálně slabým, důchodcům, postiženým a samoživitelkám?

Stát má povinnost nejen těmto skupinám obyvatel pomáhat a uděláme maximum možného, aby tomu tak bylo.

Co na druhé straně zneužívání sociálních dávek „nepřizpůsobivými“?

Tam jsou jednoznačně stále velké rezervy a je to jedna z priorit, kterou intenzivně řešíme v rámci legislativních opatření.

Nejsou namístě silnější prorodinná opatření? Společné zdanění manželů, nižší daně či nižší platby sociálního pojištění pro ty, kdo vychovávají děti?

Rozhodně ano. Postupně se snažíme zvýhodnit rodiny s dětmi. Podpořili jsme například zvýšení limitu pro výdajové paušály živnostníků se zachováním odpočtů na manžele a děti. Podporujeme snížení DPH u jízdného, podporujeme dotace obědů pro děti ze sociálně slabých rodin a podobně.  

Pokud jde o důchodovou reformu, pomohla by větší vazba mezi konkrétními rodiči a dětmi? Že by například část z výdělku pracujícího dítěte šla na důchod jeho rodiči. Tím by rodič byl motivován mít více dětí a investovat do jejich vzdělání a výchovy…

Je to určitě jedna z cest. 

Dle expertů na vzdělávání neučíme děti, co je potřeba. Naše školy jsou prý navíc nedostatečně financované. Jaká je budoucnost našich dětí? Co pro ni musíme udělat?

Zavedení takzvaného ŠVP (Školní vzdělávací program) ministryní Buzkovou byla zahájena totální destrukce základního školství v ČR. V poslední době už to vypadá spíše na definitivní „vymývání mozků“ dětí v souladu s politikou multikulturalismu a podpory inkluze. Učitelé i ředitelé škol jsou přehlceni byrokracií a novými agendami, platy stále nízké, takže motivace pro práci ve školství u mladých učitelů varovně klesá.

Není problémem, že je příliš mnoho vysokých škol a roste kvantita na úkor kvality? Není více potřeba učňovské školství a technické obory?

U nás se naštěstí počet vysokých škol nedostal na „šílené“ počty, jako třeba v sousedním Polsku. Přesto se kvůli demografickému vývoji počet studentů dlouhodobě snižuje a dochází tak ke slučování zejména soukromých vysokých škol. Učňovské školství u nás mělo vždy velkou tradici a byla chyba je v 90. letech likvidovat. Následky v podobě chybějících techniků a řemeslníků výrazně pociťujeme nyní. Se zrušením polytechnické výchovy na základních školách jsme navíc sebrali žákům motivaci k řemeslům, protože se často s řemeslem nemají možnost jinde setkat.

Co otázka indoktrinace dětí ve školách, na kterou jste již narazil? Řada lidí kritizuje propagaci genderu (tedy teorie, že pohlaví je sociální konstrukt a každý si ho může zvolit bez ohledu na biologické danosti), multikulturalismu, propagaci EU, sexuální výchovu s propagací homosexualismu… Nebyla by namístě více výchova k patriotismu, rodinné výchova či branná výchova? Tedy věci, které utužují loajalitu občanů ke svému státu a posilují jeho stabilitu… 

Projektů, které mají za cíl multikulturní „vymývání mozků“ našich dětí, je již celá řada. Jedná se tak o koordinovaný útok státních i různých neziskových organizací na myšlení školáků. Po všech těch multikulturních projektech jako CZECHKID, Hello Czech Republic, EDISON a dalších, přišla drtivá rána pro naše školství. Tím bylo zavedení inkluzivního vzdělávání z dílny neomarxistické ČSSD.

Potřeba vést děti k občanství, úctě k bližním a k své vlasti je neoddiskutovatelná a v této době navýsost potřebná.

Zásadní téma je, zda jsme ekonomickou kolonií Německa či EU. Jsme? A lze s tím něco dělat, abychom nebyli?

Většina zahraničních vlastníků firem působících v ČR jsou Němci. Většina našeho exportu jde do Německa. Tato silná závislost na jednom trhu je do budoucna pro naše hospodářství nebezpečná, protože Západ zajímáme jen jako odbytiště pro jejich zboží a jako dodavatelé levné pracovní síly.

Neměla by být klíčová strategická a síťová odvětví pod kontrolou státu? Již středověky stát si chránil své „regály“…

Samozřejmě, že ano. Výprodej pro stát klíčových podniků, který tady realizovaly zejména vlády ODS, ČSSD a KDU-ČSL, často doprovázený korupcí, velmi snížil naši bezpečnost a soběstačnost.

Už jsou to tři roky, co českou politiku ovládlo téma migrace. Někdy slýcháme, že to bylo zbytečné a zástupné téma, protože tu skoro žádní migranti nebyli. Jak to tedy nakonec rozsoudit? Hrozí zničení Evropy, jak někdy slýcháme? Ubráníme se?

Boj s ilegální migrací je naprosto nezbytný pro zachování naší civilizace.

Bylo by pro nás opuštění EU katastrofou? A pokud nám bude EU vnucovat imigranty a bude pokračovat Schengen s volným pohybem osob včetně migrantů a teroristů, nebude jedinou šancí EU opustit?

Západ neustále usiluje o vytváření multikulturních ghett i v zemích bývalého východního bloku, které ještě nemají problémy související s imigrací nepřizpůsobivých kultur. Těmto snahám je třeba se bránit za každou cenu, třeba i za cenu vystoupení z EU.

Je možné, že státy středovýchodní Evropy ustaví nějakou svou vlastní konfederaci? Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko. Případně ještě Polsko či Bavorsko a Sasko…

Rozvíjení spolupráce především mezi slovanskými národy je velmi prospěšné pro budoucnost našich národů. Novým byrokratickým paktům bych se ovšem bránil.

Nebezpečné Rusko, téma české diskuse od roku 2013. Jak se do řetězce dějů stran Ruska promítla kauza pokusu o zabití agenta Skripala? Novičok prý byl syntetizován i v Česku, byť to prý znamenalo nepatrné množství. Vzorky dle německých médií získala i Spolková republika. Theresa Mayová je přesvědčena, že se o Skripalův život pokoušelo Rusko, český generál Andor Šándor to popírá. Zkrátka, nikdo nic neví. Odborníci na Rusko tvrdí, že Rusko samo rádo „rozsévá“ různé „narativy“, aby znejistilo evropskou veřejnost. Jakou stopu každopádně „novičok“ nechal na důvěryhodnosti i ruské, i západní strany? A kdo vede „na body“ tu píárovou bitvu, která se vede od roku 2013?

Skutečnou pravdu se v současnosti těžko dozvíme. V těchto mocenských hrách pouze sehráváme roli užitečného idiota, kdy si na přání mocných, necháváme decimovat dobré hospodářské vazby s Ruskem a vyhrocujeme vzájemné politické vztahy. Taková politika povede k další eskalaci napětí v Evropě i ve světě. Rusko je tak tlačeno do hospodářské a vojenské aliance s Čínou, což není pro Evropu vůbec dobrá zpráva.

Pokud budeme chtít se pokusit těmto konfliktům zabránit, je bezpodmínečně nutné zasednout k jednacímu stolu s ruskými představiteli. Ruský prezident Putin netouží po ničem jiném, než po uznání Ruska Západem jako světové velmoci. Vše, co Rusko pod jeho vedením ve světě provádí, toho je důkazem. USA a EU dělají velikou chybu, když neustále sankcemi a ovlivňováním cen ropy tlačí ruského medvěda do kouta, namísto pozvání k jednacímu stolu. Z historie víme, že Rusko se nenechá bez boje srazit na kolena.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka znevážil úspěch Karla Gotta. Aleš Brichta ostře reaguje: Hraje si na proroka...

16:33 Jaroslav Hutka znevážil úspěch Karla Gotta. Aleš Brichta ostře reaguje: Hraje si na proroka...

ROZHOVOR „Lidi si vždy hledají nějaké své idoly a modly. V pořádku, proč ne? Co se týká Jardy Hutky,…