Drsný filozof Kohout: Katolická církev je jako červ parazitující na vybájeném Ježíši Kristu. A z názoru Čechů na uprchlíky je mi na blití

24.05.2015 13:05

JINÝMA OČIMA Nahradí islám křesťanství? Je Plzeň středobodem českého katolicismu? Na provokativní otázky pro ParlamentníListy.cz odpovídá filozof Milan Kohout, který žil v disentu a pobýval také ve Spojených státech. Nyní se zabývá performacemi a na Západočeské univerzitě je jakýmsi „enfant terrible“…

Drsný filozof Kohout: Katolická církev je jako červ parazitující na vybájeném Ježíši Kristu. A z názoru Čechů na uprchlíky je mi na blití
Foto: Archiv M. Kohouta
Popisek: Milan Kohout
reklama

V nedávné době jste na Facebooku vyvolal v Plzni pozdvižení svým konstatováním o katolickém a „zaprděném“ městě. Jaký je váš názor na naši největší církev?

Nepamatuji se na nějaké konstatování o "kmotrech a namyšlenosti", takovou formulaci jsem nikdy nepoužil. Což neznamená, že s ní nesouhlasím.

Katolická církev je nejstrašnější křesťanská náboženská organizace, která se v evropské a české historii vytvarovala, parazitující jak červ na těle vybájeného člověkoboha nazývaného Ježíš Kristus. Samozřejmě mě šokuje, že po tak šílených historických zkušenostech s tímto zrůdným nádorovým organismem katolická církev opět prosákla do mocenských struktur plzeňského establišmentu a tahá tam za silné nitě, či bych řekl za provazochodecké provazy, které si kupříkladu nechala nedávno uvázat i k jejich velkému baráku, který je centrem vymývání mozků uprostřed náměstí. Tím úplně unesla význam oslavy ku příležitosti Plzně jako hlavního města evropské kultury a její nové zbytečné zvony přeřvaly jakýkoliv zvukový disent proti její "duchovní" katolické dominanci.

Anketa

Jste pro kvóty EU na přidělování uprchlíků?

2%
98%
hlasovalo: 54665 lidí

To je s českým národem tak špatné, že nemá sebereflexi, nechá si naúčtovat kvóty na uprchlíky a její občané se už raději nejen neangažují, ale ani nikde neukazují?

Je mi naprosto na blití z názoru dnešních Čechů na přistěhovalectví uprchlíků z Afriky a Středního východu. Celá staletí evropská civilizace, jejíž součástí je i česká, parazituje na takzvaném třetím světe, její křesťanstvím napumpovaní misionáři ničí po staletí původní kultury v Africe a na Středním i Dálném východě, vyvražďuje miliony lidí, jen aby se na jejich společnostech obohatila a mohla si stavět jakési odporné katedrály, zámky, hrady a paláce a rozvinutý průmysl. A když tato šíleně pokrytecká západní civilizace v nedávné době opět zničí sekulární systémy zemí, jako je Irák a Libye, a vytvoří tam černé díry, vyplňující se díky tomu náboženskými šílenci, tak řekne NE, přistěhovalce sem nechceme. To je něco tak odporného, malomyslného, zbabělého, arogantního a sobeckého, že na to nemohu najít správná slova a jen se mne zvedá žaludek. Česko je samozřejmě v čele tohoto odporu k "nadiktovaným" kvótám přistěhovalců.

Víte, já si jen vzpomenu na moji osobní zkušenost z uprchlického tábora Traiskirchen, kdy jsem tam před lety přistál vyhoštěn ze socialistického Československa. Čeští uprchlíci se tam dožadovali přijetí a podpory a řvali, že na to mají právo, neb jim ten "totalitní systém" v Československu přece tak "ubližoval". Hrozně se divili, že je tam Rakousko vlastně nechce a u přijímacího výslechu je jakýsi Holoubek posílá zpět do Československa. Rozčilovali se a přitom většina z nich si vymyslela ten "hrozný" útlak za "komunistů" a šlo jim o získání možnosti ekonomického obohacení. Celá ta pokrytecká komedie se mi zase odvíjí před očima, když vidím, jak se dnes Češi vztekají, že by měli živit nějaké "přivandrovalce".

Já osobně si myslím, že aby se trochu odčinily ty obrovské historické zločiny, které celá západní civilizace, jejíž součástí je i Bohemie, udělala zemím, ze kterých se teď valí uprchlíci, tak by si každá česká rodina měla vzít k sobě do bytu jednu rodinu uprchlíků a živit je!!!

Jaká je podle vás naše mládež? Někdo tvrdí, že "zblbli" médii a sociálními sítěmi, jiní, že je stejně "zlatá" jako v kterékoliv jiné době. Zaangažuje se v případě třeba nějakého konfliktu nebo je jí takříkajíc všechno jedno?

Dnešní česká mládež je logicky produktem doby. A jelikož bytí předchází vědomí, tak kapitalistický ekonomický systém logicky vytváří kapitalisticky zformované vědomí své mládeže. To je jasné a žádné pánbíčkářské patočkovské filozofie, stavějící vědomí vyšších principů nad bytí, to nevyvrátí.

Pojďme ještě k vašemu oblíbenému tématu, a to zanesení veřejného prostoru všemi těmi billboardy, hlasitými jedoucími reklamami a tak dále. Proč proti tomu jako nespokojení důrazně neprotestujete?

Proč proti tomu neprotestujeme? Protestujete proti tomu vy?

Domnívám se, že je to tím, že naše mysl a vědomí už nejsou veřejné, ale jsou soukromé, vlastněné majiteli výrobních prostředků a na nich napojenými médii. Prodali jsme bez větších protestů kapitalistům kromě svých těl i naši mysl.

Jsme podle vás ve starém kontinentě na rozcestí, kde standardní klasické křesťanství upadá, populární jsou "pohanské zvyky", takže jsme pro islám snáze překonatelní?

Ta narážka na islám, který by nás překonal, je úsměvná. Takže chcete říci, že tím, že upadá křesťanství, přijde jej vyplnit islám? Protože z takto formulované otázky vyplývá, že bychom asi měli podporovat to příšerné křesťanství? A co kdybychom se konečně zbavili všech šílených náboženství?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Václav Fiala
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Představte si, že by ruská vakcína byla v EU a začala fungovat... Primář Brančík provokativně uvažuje. Vedení Unie se bude ježit

13:46 Představte si, že by ruská vakcína byla v EU a začala fungovat... Primář Brančík provokativně uvažuje. Vedení Unie se bude ježit

ROZHOVOR „Jsem hluboce přesvědčen o tom, že zdravotnictví u nás je na špičkové úrovni. Nejen vědecky…