EU se snaží pod záminkou terorismu odzbrojit bezúhonné, zákonů dbalé občany, burcuje kandidát Strany soukromníků Jiří Šebesta

20.05.2019 19:58

ROZHOVOR Nedílnou součástí cíleného programu demontáže naší společnosti je podle místopředsedy Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva Jiřího Šebesty proces odzbrojení evropské populace. „Pod maskou boje proti terorismu administrativa Evropské unie likviduje či omezuje možnost legálního nabývání, držení a používání zbraní bezúhonnými, zákona dbalými občany,“ prohlásil člen předsednictva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Je přesvědčen, že tento přístup je potřeba změnit, už kvůli zachování bezpečnosti občanů, proto kandiduje do Evropského parlamentu za Stranu soukromníků České republiky a Nezávislí s podporou ODA a profesních společenstev.

EU se snaží pod záminkou terorismu odzbrojit bezúhonné, zákonů dbalé občany, burcuje kandidát Strany soukromníků Jiří Šebesta
Foto: osobní archiv J. Šebesty
Popisek: Člen předsednictva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Jiří Šebesta.
reklama

Proč jste se rozhodl kandidovat do Evropského parlamentu?

Rozhodl jsem se kandidovat proto, že zásadně nesouhlasím s aktuálním trendem politiky Evropské unie, kterým je trvalé odbouráváním práv a svobod občanů nejen v oblasti nabývání, držení a používání legálně držených zbraní. Tento trend je dále neakceptovatelný, je potřeba to co nejdříve zásadně změnit. Česká republika je jedním ze států, jehož občané mají již negativní zkušenosti s obdobnými trendy z minulosti, a jsem přesvědčen, že převážná část občanů České republiky si nepřeje být dále členem takové Evropské unie, ve které se odbourávají základní práva a svobody. Z tohoto pohledu jsou současné volby klíčové.  EU je nutné zásadně změnit z důvodu zachování bezpečnosti všech občanů. 

Nedílnou součástí cíleného programu demontáže naší společnosti je proces odzbrojení evropské populace, kdy pod maskou boje proti terorismu administrativa EU likviduje či omezuje možnost legálního nabývání, držení a používání zbraní bezúhonnými, zákona dbalými občany, kteří si zbraně pořizují z mnoha důvodů, a to počínaje z důvodu sběratelství přes zájmovou sportovní činnost, výkon práva myslivosti až po osobní ochranu svou, své rodiny a svých dalších nejbližších milovaných osob.

Všichni pochopitelně vědí, že terorismus není páchán legálně drženými zbraněmi. Pro splnění takového zadání, jako je odzbrojení zákona dbalých, bezúhonných občanů, je ale každá záminka dobrá.

Současné vládnoucí EU garnituře je přirozeně zcela jedno, že se takto dopouští porušování „své“ Listiny základních práv Evropské unie (2012/C 326/02), zejména HLAVA II, článek 6, právo na svobodu a bezpečnost a HLAVA III, článek 21, zákaz diskriminace, kdy zavádí směrnice, které upřednostňují jednu skupinu osob (osoby páchající trestnou činnost) před bezúhonnými osobami (zákona dbalými osobami). Je zcela pochopitelné, že osoby, které mají v úmyslu páchat trestnou činnost s (jakoukoliv) zbraní, se  žádnými podobnými zákazy vázáni necítí a koneckonců do dnešní doby nejsou známá žádná podstatná nařízení nebo směrnice, které by se dostatečně a efektivně zabývaly řešením nelegálních zbraní.

Proč si myslíte, že EU chce uvést občany svých členských zemí do stavu naprosté bezbrannosti?

Anketa

Kdo bude nejvíc zklamán výsledkem eurovoleb v ČR?

6%
9%
11%
2%
4%
4%
hlasovalo: 10629 lidí
Jedním z důkazů snahy o uvedení obyvatelstva Evropy do stavu naprosté bezbrannosti je schválení usnesení EP ze dne 12. 12. 2019, kdy schválil zprávu zvláštního výboru pro terorismus (2018/2044(INI)) ze dne 21. 11. 2018 (Zpravodaj: Monika Hohlmeier, německá europoslankyně, a Helga Stevens, belgická europoslankyně), kde na stránce  51, bod 194 vybízí členské státy, aby zvážily možnost stanovení zákazu nošení nožů bez pádného důvodu, zakazujícího především nejnebezpečnější nože, jako jsou zombie nože nebo motýlkové nože, a aby tato opatření prosazovaly i v prostředí internetu. Pokud tento trend půjde takovýmto tempem, tak za chvíli budou navrhovány zákazy nošení nožů typu „rybička“ s odůvodněním možných teroristických činů s těmito noži.

Tato „zatím“ poslední snaha o odbourávání práv a svobod občanů je navíc přímým útokem na občany České republiky. Naše legislativa je totiž jediná, která tuto problematiku z důvodu naprosté nesmyslnosti a neopodstatněnosti nijak neřeší. I relativně svobodné Slovensko v zákoně o přestupcích sankcionuje viditelné nošení chladné zbraně pokutou do 500 eur. Skauti mají prostě všude v Evropě (zatím) mimo ČR smůlu.

Nový Evropský parlament musí prosadit, aby jakékoli návrhy směrnic, nařízení a doporučení (zejména takové odborné problematiky, jako jsou zbraně, ale třeba i automobily a doprava obecně) byly nejdříve dostatečně připomínkovány odbornou veřejností ve všech jednotlivých státech EU, aby se předešlo v dalších eventuálních novelizacích takovým demagogickým excesům, jakým je současná směrnice o zbraních. Česká republika je podle Global Peace Index sedmou nejbezpečnější zemí na světě, a drží se tedy mezi elitou světové bezpečnosti. Díky tomuto hodnocení by měla být v EU Česká republika vzorem pro ostatní země a není možné, aby zástupci jiných zemí v EU České republice prezentovali jejich názory v problematice zbraní a bezpečnosti jako ten nejlepší. Zvláště ne europoslanci, kteří nemají profesně s touto problematikou vůbec nic společné.

I v oblasti zbrojní legislativy má Česká republika Evropské unii, resp. jejím členům, co nabídnout k okopírování. Má nejlépe profesionálně propracovaný systém evidence legálních zbraní v Evropě. Centrální registr zbraní (CRZ) je jedinečným, dosud nepřekonaným nástrojem evidence legálních zbraní ve světě, a to díky zejména vysoce profesionálnímu přístupu příslušných odpovědných pracovníků Ministerstva vnitra ČR a odborné veřejnosti, jako je například Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva.

To je tedy hlavní téma, kterému se chcete v Evropském parlamentu věnovat?

Jak již vyplývá z důvodu mé kandidatury a mé profese, mé hlavní téma, kterému bych se chtěl v EP věnovat, je oblast legálních zbraní, jejich nabývání, držení, přeprava, evidence a obchodní činnost s těmito zbraněmi. Dalšími tématy jsou bezpečnost občanů států EU a „efektivní“ boj proti terorismu. V neposlední řadě je realizace podpory EU malým a středním podnikatelům a živnostníkům v jednotlivých státech a důsledná kontrola dostatečné propagace a realizace této podpory.

Stejně tak bych se velmi rád v případě zvolení angažoval do zamezení dalšího nesmyslného zákazu používání osvědčeného a nenahraditelného olova ve střelách palných zbraní a zákazu používání olova jako závaží používaného při rybolovu. Tento zákaz je nelogicky opírán o ekologické důvody. Poté, co nebude možné např. v lese používat olovo ve střelách nebo při rybolovu z ekologických důvodů, se tímto lesem nebo okolo něj či řeky postaví za podpory EU dálnice a nečistoty z této dálnice budou daleko škodlivější než olovo samotné.

Byla podle vás Evropská unie vůbec něčím prospěšná lidem ve městech a obcích?

Co se týká kvality života na vesnicích a ve městech, tak EU zcela nepochybně prospěšná občanům je, a to dosud zejména v budování infrastruktury. Osobně mi však chybějí možnosti sportovního vyžití na menších vesnicích a městech. Všeobecně je známo, že populace EU stárne a díky nezdravému životnímu stylu mnoho lidí trpí obezitou a nemocemi s tím spojenými. Bylo by vhodné se rovněž soustředit na to, aby obce budovaly více prostoru pro sportovní vyžití, jako jsou například cyklostezky, stezky pro bruslení na kolečkových bruslích, a budovat další sportovní areály, kde by mohli občané těchto vesnic a měst vykonávat sportovní činnost, aniž by se museli přepravovat do větších měst.     

Ale to přece není jen věcí Evropské unie, ale i členských zemí, krajů, obcí…

Mnoho lidí žije domněnkou, že Brusel sám vše vyřeší za ně tak, aby byli spokojeni a měli se dobře, včetně těch, kteří k volbám nejdou. Neuvědomují si, že jsou to právě oni, voliči, kteří rozhodují prakticky o všem. Velmi záleží, koho si zvolí za svého zástupce nejen do europarlamentu, ale i do Poslanecké sněmovny, Senátu a obecních zastupitelstev.

Co byste poradil lidem, kteří nevidí důvod jít volit do Evropského parlamentu?

Všem bych rád sdělil, že je důvod jít k volbám. Jsou to právě voliči, kteří rozhodují o dalším směru EU tím, že zvolí svého zástupce, který jim názory nejvíce vyhovuje a který bude bojovat za jejich práva, nebo zda jim Brusel bude odbourávat jejich základní práva a svobody, jako je například nabývání, držení a používání legálních zbraní zákona dbalými občany. Je nutné se zamyslet u současných poslanců europarlamentu, kteří obhajují svůj mandát, zda splnili, co slibovali, a pokud tvrdí, že změní EU, tak se zamyslet nad tím, zda ji změní za dalších pět let, když za uplynulých pět let svého mandátu to neudělali. Každá změna potřebuje nové osobnosti. Ještě nikdy žádná podstatná změna nebyla realizována původními osobnostmi. Je nutné si uvědomit, že již nežijeme v totalitě, svým hlasem každý z nás projeví svůj názor na další směřování EU. Hudráním po hospodách nebo v soukromí ještě nikdo nic nezměnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Libuše Frantová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průmyslník Špicar: Rok 2020 zvládli živnostníci dobře. Nezbývá, než doufat

16:21 Průmyslník Špicar: Rok 2020 zvládli živnostníci dobře. Nezbývá, než doufat

ROZHOVOR „Chci věřit, že je tím posledním,“ říká o právě skončeném lockdownu v rozhovoru pro Parlame…