Europoslanec Mynář se jako jediný Čech účastnil důležitého jednání. Nám řekl další podrobnosti

27.03.2014 21:57 | Zprávy
autor: Filip Ferbie

ROZHOVOR Poslanec Evropského parlamentu za ČSSD Vojtěch Mynář se jako jediný český delegát zúčastnil výjezdního zasedání europarlamentního výboru pro rozpočtovou kontrolu v České republice. Mynář pro ParlamentníListy.cz mluví o tom, k jakým závěrům výbor došel. „Nekrade se jen tady, jak si lidé myslí. Děje se to i jinde,“ upozornil europoslanec.

Europoslanec Mynář se jako jediný Čech účastnil důležitého jednání. Nám řekl další podrobnosti
Foto: Radim Panenka
Popisek: Vojtěch Mynář, europoslanec za ČSSD

Historicky první výjezdní mise Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu do České republiky došla k závěru, že je kontrola čerpání evropských fondů v České republice efektivnější. Informoval o tom dnes ve své tiskové zprávě europoslanec Vojtěch Mynář (ČSSD), který v parlamentním výboru pro rozpočtovou kontrolu působí a byl jediným českým delegátem.

Společně se svými evropskými kolegy se setkal kromě poslanců a senátorů s nejvyššími úředníky rezortů pro místní rozvoj, finance, životní prostředí, dopravu i Nejvyššího kontrolního úřadu a problematického Regionálního operačního programu Severozápad. Jednání se uskutečnila včera a dnes.

V tiskové zprávě uvádíte, že se oproti poslednímu projednávání situace podařilo spoustu věcí zlepšit. Můžete uvést nějaké příklady, co konkrétně se podařilo vylepšit?

Delegace do České republiky přijela kvůli systémovým chybám, které byly zaznamenány v době Nečasovy vlády. Vláda Bohuslava Sobotky se je nyní snaží eliminovat a má prioritní zájem na vysoké absorpci čerpání z fondů EU. A co se už konkrétně podařilo? Především se zlepšil systém kontroly. Důležité bylo, aby i u nás byla stejná metodika kontroly jako v Evropě. To je rozhodující. Dále je důležité, že soukromí auditoři už nevykonávají rozhodující funkce. Ty nyní vykonává Ministerstvo financí, které za vše také zodpovídá. To je velmi důležité. Zlepšila se ale i komunikace s českými justičními a vyšetřovacími orgány.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…