Hejtman Zimola: Nikdo není povinen pracovat za nedůstojnou mzdu

06.10.2013 20:51 | Zprávy

NA HRANĚ S XAVEREM Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsal, jak se jeho strana chystá na nadcházející volby, a okomentoval i některé ze slibů, kterými jsou voliči v těchto dnech masírováni. Na kritiku návrhu zvýšit minimální mzdu reaguje hejtman s tím, že náklady nebude platit stát, nýbrž sám komerční sektor, a to především tam, kde je ohodnocení odvedené práce nedůstojné a do očí bijící.

Hejtman Zimola: Nikdo není povinen pracovat za nedůstojnou mzdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Co je vaše černá můra v rámci vedení Jihočeského kraje?
Nejde ani tak přímo o dluh můj, ale mrzí mě, že se nám v dopravě nepodařilo vyvinout dostatečný tlak na centrální orgány a ŘSD a pokročit v budování hlavních páteřních sítí. Jižní Čechy totiž zůstávají jedním z posledních regionů, který není napojen na žádnou dálniční síť. Ve srovnání s našimi předchůdci, kteří si žili v mnohem lepších časech, se nám ale jinak daří vše, a to i navzdory tvrdé restriktivní politice státu, která tady teď byla.

Jakou ranou pro vás byly povodně?
Zažili jsme několikeré povodně. Ty letošní pro nás byly silnější než například v roce 2009 a napáchaly škody za více než dvě miliardy korun. Na druhou stranu z hlediska národohospodářského je třeba říct, že povodně přinesly i příležitosti investiční a díky nim se teď staví, opravuje.

Baví vás ještě předvolební kampaně?
Žiju v permanentní předvolební kampani.  Ať už jsem byl starosta či dnes, kdy jsem hejtman, je to o každodenní práci, o tom, co člověk udělá a lidé vás podle toho oznámkují. Předvádět se potom několik týdnů před volbami a něco rychle slibovat je podle mého zbytečné. Občané totiž moc dobře vědí, zdali jste ty sliby schopen splnit či ne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …