Hyťhová z Trikolóry naložila Gazdíkově školské reformě. Je to velice smutné

29.04.2022 18:18 | Rozhovor

Bývalé poslankyni a dnes učitelce Tereze Hyťhové se nelíbí návrh reformy základního školství, se kterým přišlo ministerstvo vedené Petrem Gazdíkem. Podle jejich slov rozdělení výuky na jádrovou a rozšiřující část povede pouze ke snížení kvality českého školství. „Mám však pocit, že tyto školské reformy napáchají pouze více škody než užitku. O školství hlavně musí rozhodovat lidé s dostatečnou praxí ve školství, ne úředník z kanceláře,“ říká v rozhovoru místopředsedkyně Trikolory Tereza Hyťhová, která zároveň rýpla také do jí tolik kritizované inkluze. „Nemělo by se zapomínat na plošnou inkluzi ve školách, která napáchala obrovské a mnohdy nevratné škody. Ministerstvo by mělo udělat zhodnocení inkluze a provést změny,“ dodala.

Hyťhová z Trikolóry naložila Gazdíkově školské reformě. Je to velice smutné
Foto: Archiv Terezy Hyťhové
Popisek: Tereza Hyťhová

Ministerstvo školství připravuje největší reformu českého školství za posledních dvacet let. Je to podle vás správně? Potřebuje české školství zásadní reformu? 

Doba jde neustále kupředu a my musíme umět „jít s dobou“. Mám však pocit, že tyto školské reformy napáchají pouze více škody než užitku. O školství hlavně musí rozhodovat lidé s dostatečnou praxí ve školství – ne úředník z kanceláře. Proto některé inovativní reformy vypadají, jak vypadají.

Ministerstvo avizovalo, že základem této reformy má být rozdělení výuky na „jádrový“ a „rozvíjející“ obsah s tím, že žáci si budou moci vybrat, ve kterých předmětech se budou učit i ten „rozvíjející“ obsah. Souhlasíte s tímto modelem? 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…